Vēlētāju aptauja: Daugavpilī vēlēšanās uzvar Lāčplēša un Eigima partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī pašvaldību vēlēšanās vislielāko vēlētāju atbalstu guvusi pašreizējā pilsētas mērā Jāņa Lāčplēša vadītā Latgales partija, kā arī bijušā pilsētas mēra Riharda Eigima pārstāvētā "Mūsu partija". Par to liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem, ko veica Latvijas Televīzija (LTV), nacionālā informācijas aģentūra LETA un Rīgas Stradiņa universitāte ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Daugavpilī kopumā aptaujāti 810 vēlētāji, no kuriem 21 iedzīvotājs atzina, ka nepiedalījās vēlēšanās. Salīdzinoši daudzi no viņiem - kopumā 364 - neatbildēja uz jautājumu, par kuru partiju atdeva savu balsi. No viņiem 326 bija krievi, bet 26 - latvieši, norāda aptaujas autori.

Kopumā par derīgām atzītas 425 iedzīvotāju atbildes. No tiem 29,88% nobalsoja par Latgales partiju, 27,29% - par bijušā Daugavpils mēra un pašreizējā Saeimas deputāta Riharda Eigima pārstāvēto "Mūsu partiju", kas pašlaik pilsētas domē nav pārstāvēta.

23,76% aptaujāto savu balsi atdeva par partiju "Saskaņa", 4% - par Latvijas Krievu savienību, 3,53% - Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), 2,82% - "No sirds Latvijai" (NSL), 2,82% - par bijušā Saeimas un Eiroparlamenta deputāta Aleksandra Mirska pārstāvēto "Alternative",  2,35% - par bijušās Daugavpils pilsētas mēres un pašreizējās deputātes Ritas Strodes pārstāvēto partiju "Gods kalpot mūsu Latvijai".

1,41% no tiem, kas atklāja savu balsojumu, atzina, ka atdevuši savu balsi par bijušās pilsētas mēres Žannas Kulakovas pārstāvēto partiju "Vienoti Latvijai", 0,71% - par partiju "Vienotība", tikpat - par Kristīgi demokrātisko savienību, 0,47% - par Eiroskeptiķu Rīcības partiju, bet 0,24% - par partiju "Latvijas attīstībai".

Daugavpils pašreizējais mērs Lāčplēsis medijiem atteicies sniegt komentārus par aptaujas datiem. Taču dienā viņš LTV atzinis, ka Latgales partija ir gatava strādāt ar jebkuru politisko spēku, kas par galveno uzdevumu uzskata pilsētnieku intereses.

Tikmēr Eigims LTV atzina, ka "Mūsu partija" būtu gatava strādāt ar visiem politiskajiem spēkiem, kuru pārstāvji būs iekļuvuši pilsētas domē, tostarp ar Lāčplēša pārstāvēto Latgales partiju un partiju "Saskaņa". Eigims pirms galīgajiem vēlēšanu rezultātiem atturējās komentēt to, kurš varētu būt nākamais Daugavpils pilsētas mērs.

Savukārt "Saskaņas" Daugavpils saraksta līderis Andrejs Elksniņš atturējās komentēt, vai veidos koalīciju kopā ar Eigima pārstāvēto partiju un Latgales partiju. "Sagaidīsim rezultātus un tad arī spriedīsim," teica Elksniņš. "Uz doto brīdi nezīmējam nekādas sarkanās līnijas."

Andrejs Elksniņš
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka šajās pašvaldību vēlēšanās Daugavpils pilsētā bija iesniegti 13 saraksti ar kopumā 190 deputātu kandidātiem. Pilsētas domē ir kopumā 15 deputātu vietas, līdz ar to uz vienu deputāta amata vietu pretendēja gandrīz 13 kandidāti.

Daugavpils pilsētas domē centās iekļūt pārstāvji no Eiroskeptiķu Rīcības partijas, Latgales partijas, partijas "Saskaņa", "No sirds Latvijai", Latvijas Krievu savienības, partijas "Vienotība", "Gods kalpot mūsu Latvijai", partijas "Latvijas attīstībai", Kristīgi demokrātiskās savienības, "Mūsu partijas", partijas "Alternative", Zaļo un Zemnieku savienības, kā arī partijas "Vienoti Latvijai".

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2013.gadā Daugavpils pilsētā iesniegti 11 kandidātu saraksti.

Vislielāko vēlētāju atbalstu pašvaldību vēlēšanās pirms četriem gadiem ieguva līdzšinējā pilsētas mēra Jāņa Lāčplēša vadītā Latgales partija, kā arī partija "Saskaņas centrs" (tagad "Saskaņa") - katra partija pilsētas domē ieguva četras deputātu vietas. Sekoja "Attīstības partija" un "Alternative", kas katra ieguva divas vietas, bet pa vienai vietai ieguva partija "Daugavpils atdzimšana", Sociālā taisnīguma partija/Tautas kontrole un "Daugavpils - mana pilsēta".

Domes sastāvs bija raibs, tomēr sākotnēji domē starp sarakstiem bija panākta vienošanās, kas ļāva vienbalsīgi par Daugavpils pilsētas mēru ievēlēt Jāni Lāčplēsi. Dome bija apņēmusies strādāt bez opozīcijas. Daugavpilī, kas līdz tam izcēlās ar to, ka politiskie notikumi bija skaļi un pat satricinoši, šāda vienošanās bija liels pārsteigums. Miers Daugavpils domē bija līdz 2015.gada rudenim, kad četri "Saskaņas" deputāti paziņoja par koalīcijas atstāšanu.

2013. gadā pašvaldību vēlēšanās Daugavpils pilsētā piedalījās 23 713 iedzīvotāju jeb 37,93% no balsstiesīgo skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanu aktivitāte (Avots: CVK)

+ -
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti