Panorāma

Aizturēts bijušais Katalonijas reģiona premjerministrs

Panorāma

Lielvārdes lidlauku varēs izmantot sliktos laika apstākļos

Klimata protesti arī Latvijā

Ap 30 cilvēku iepretim Ministru kabinetam mēģina pievērst uzmanību klimata problēmām

Iepretim Ministru kabineta ēkai aptuveni 30 cilvēki mēģina pievērst uzmanību klimata nevienlīdzībai, novēroja aģentūra LETA.

Daļai cilvēku rokās plakāti latviešu vai angļu valodā ar vārdiem "Pasaule skatās", "Nākotne ir mūsu rokās", "Saglabājam mežus", "Izziņojiet klimata ārkārtas situāciju". Tāpat aktīvisti vienojās kolektīvos uzsaukumos, kā, piemēram, "Zemeslode sauc, laika nav daudz", "Sliktai politikai – nē, jāieklausās zinātnē".

"Latvijas valdība nav izplānojusi, kā mēs būsim klimatneitrāli. Mēs nevaram izdarīt to, kas ir jādara valstij," sprieda Niks. 

"(..) Mums beidzot ir iespēja valdībai atgādināt, ka mums ir nepieciešama klimata rīcība. Mani satrauc mūsu nākotne, vai mēs varēsim dzīvot šajos reģionos ar tiem raksturīgiem laika apstākļiem," sacīja Dainis.

Tikmēr Andželika atzina: "Atbraucu no Daugavpils, šis ir mans pirmais streiks. Pienācis laiks, kad jānāk ārā ar plakātiem. Tie notikumi, kas bija šajā vasarā, plūdi Vācijā un citi ir klimata izmaiņu ietekmes dēļ, un kaut kas mums ir jādara pēc iespējas ātrāk."

Akciju organizēja jauniešu kustība "Fridays For Future Latvia". Tās pārstāve Liene Kņaze aģentūrai LETA norādīja, ka akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību, ka klimata krīze pastāv arī šobrīd, lai gan Covid-19 pandēmijas dēļ citi jautājumi, iespējams, ir būtiskāki, tomēr nedrīkst aizmirst arī par klimata nevienlīdzību.

Kņaze uzsvēra, ka, neskatoties uz to, ka Latvijā klimata apstākļi ir salīdzinoši labi, jaunattīstības valstīs situācija ir krietni sliktāka. Jautāta, kādu ieguldījumu var sniegt Latvija, akcijas organizatoru pārstāve atzīmēja,

ka viens no soļiem varētu būt iegādāties preces vai produktus, kas atbilst godīgai tirdzniecībai un neizvēlēties to, kas lētāks.

Jau vēstīts, ka pasākums ir daļa no Globālā klimata streika, kas šodien norisinās visā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti