Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Pusdiena 05.11.2017

Pusdiena

Pusdiena 06.11.2017

Balodis pamet Pilsētas attīstības departamenta direktora amatu

Amatu pamet Rīgas Pilsētas attīstības departamenta direktors

Negaidīti Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora amatu nolēmis atstāt Dzintars Balodis. Kā iemeslus viņš min vēlmi pēc jauniem izaicinājumiem. Pirmdien, 6. novembrī, atbildīgajā domes komitejā lēma par viņa atbrīvošanu no amata. Baloža paveikto domē gan vērtē skopi.

Atlūgumu Balodis uzrakstīja pats. Lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata pieņēma Rīgas dome pēc Attīstības komitejas priekšlikuma.

Bez garām runām komitejas deputāti priekšlikumu atbalstīja. Tiesa, tas notika gandrīz bez opozīcijas klātbūtnes. Vēl pirms tam liela daļa opozīcijas deputātu komitejas sēdi pameta. Deputāti uzskatīja, ka Baloža vadītā Attīstības departamenta pārstāvji pēc būtības nespēj atbildēt uz jautājumiem, kas skarot galvaspilsētas tālāko attīstību, skaidroja Latvijas Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars.

„Redziet, kāds tas darbs ir. Tas darbs ir diezgan bēdīgs un pēc būtības Attīstības departamentam jāvar atbildēt uz būtiskiem jautājumiem,” norādīja Bondars.

Sazvanīt Balodi neizdevās, bet īsziņā viņš raksta: „Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā esmu nostrādājis piecus gadus un pašlaik esmu motivēts pārmaiņām un jauniem profesionālajiem izaicinājumiem.”

Domes opozīcijas pārstāvis Olafs Pulks no "Vienotības" sacīja, ka formālajam iemeslam „pēc paša vēlēšanās” īsti neticot.

„Nu, rakstīts ir vienkārši, ka pēc paša vēlēšanās, tā ka juridiski tur, kā saka, viss ir kārtībā. Dažādas baumas jau klīst Rīgas domē, - ka kaut kā īsti nebija ar viņu apmierināts Rīgas domes priekšsēdētāja birojs, īpaši biroja vadītāja. Tā kā Baloža kungs ir nolēmis acīmredzot Rīgas domē vairāk neturpināt savu darbu," pauda Pulks.

Rīgas domes priekšsēdētāja birojā gan izskanējušo viedokli komentēt atteicās.

Pulks uzskata, ka savas karjeras laikā Balodis īpaši izcēlies nav un bijis nemanāms.

Tikmēr Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Maksims Tolstojs no "Saskaņas" par Baloža aiziešanu izsakās skopi. „Tā izskatās viņa iesniegums – lūdzu izbeigt darba tiesiskās attiecības, pamatojoties uz darba līgumu. Viss. Uz šo brīdi viņš vēl ir darbā. Līdz 13. novembrim viņš ir darbā. Šobrīd viņš atrodas atvaļinājumā," sacīja Tolstojs.

Lūgts novērtēt Baloža līdzšinējo darbu, Tolstojs atbild: „Viņš strādāja ļoti labi.” Tomēr konkrētus paveiktos darbus Tolstojs nenosauc. „Galvenos darbus Baloža kungam? Jūs ziniet, katrā komitejas sēdē mēs izskatījām jautājumus, kurus gatavo departaments un, protams, ka tas ir Baloža darba un ļoti laba darba [rezultāts]," stāsta Tolstojs.

Pēcāk dome plāno izsludināt konkursu uz šo amata vietu. Tikmēr šobrīd departamenta direktora pienākumus pilda Armands Krūze. Taujāts par departamenta jaunā vadītāja galvenajiem uzdevumiem, Tolstojs pasauc Krūzi. „Tā ir pilsētas iedzīvotāju labklājība, pirmais. Otrais. Saskaņā ar mūsu plānošanas dokumentiem maksimāli atbrīvot pilsētu no personīgā un kravas autotransporta. Un trešais – rūpēties par to, lai šajos visos procesos maksimāli tiktu iesaistīta sabiedrība," uzskaita Krūze.

Viņš vadītāja aiziešanas iemeslus nezinot. Savukārt viņa galvenais uzdevums esot darīt visu, lai Attīstības departamenta darbība neapstātos un tas sekmīgi turpinātu darbu. Kad Latvijas Radio jautā Krūzem, vai viņš kandidēs uz departamenta vadītāja amatu, iesaistās arī Tolstojs. „Es ceru, ka jā," saka Tolstojs. Krūze gan ir atturīgāks. „Man neviens nav piedāvājis. Bet, ja man kāds piedāvātu, iespējams, ka jā,” viņš nosaka. Tikmēr Tolstojs ir atbalstošs. „Jā, protams, [varētu piedāvāt]. Man liekas, ka Armands ir speciālists augstākajā līmenī, tāpēc ceru, ka viņš piedalīsies konkursā un uzvarēs, arī tā var būt," saka Tolstojs.

Darbu Pilsētas attīstības departamentā Balodis sāka 2012.gadā kā tā direktora biroja vadītājs. Kad kukuļošanā notiesāto, bijušo Attīstības departamenta direktoru Pēteri Stranci pirms diviem gadiem no amata atbrīvoja, Balodis ieņēma viņa amatu.

Nākotnē Attīstības departamentam esot daudz izaicinājumu. Piemēram, jāgatavo nākamais teritoriālais plānojums, kā arī ''Rail baltic'' projekts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt