Alūksnē svin Glika jubileju

Sestdien ar "Glika dienām 2014" Alūksnē sāks Bībeles tulkotāja Ernsta Glika 360 gadu jubilejas svinības.

Tās norisināsies nedēļas garumā, un Alūksnē ir paredzēta plaša pasākumu programma. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja braukt ekskursijā, apmeklēt koncertus, grāmatu izstādi un daudz citu pasākumu. Tāpat aprit 325 gadi kopš Ernsts Gliks pabeidza tulkot Bībeli latviešu valodā.

„Īpaši mēs gaidām šodien uz garīgās mūzikas koncertu un uz notikumiem Bībeles muzejā, tātad uz izstādi, prezentācijām un lekcijām, jo šajā dienā tiešām izskanēs daudz labu vārdu par Ernstu Gliku. Arī profesionālo mūziķu koncerts būs brīnišķīgs un skaists, tas ir ikvienam jādzird," Alūksnes novada pārstāve Sanita Eglīte īpaši uzsver atklāšanas dienā notiekošos pasākumus.

Kultūras Rondo saruna ar Solveigu Selgu un Sanitu Eglīti

  Glika dienu norises sāksies sestdien, 7.jūnijā, ar izstādes „E. Glika darba turpinājums – grāmatniecība Alūksnē 17. – 21. gadsimtā” atklāšanu pulksten 13. Bībeles muzejā.

  Glika dienu svinīgā atklāšana Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā sāksies pulksten 18. Atklāšanā izskanēs koncerts „Dāvida dziesmas” ērģelēm, saksofonam un solo. Koncertā muzicēs Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas rektors, saksofona klases profesors Artis Sīmanis, Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un Kristīne Adamaite ērģeļspēles pasniedzēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Lutera akadēmijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

  "Glika dienu 2014" programma skatāma šeit!

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti