Alkohola reibumā aizturēts Jelgavas novada domnieks; deputāts promilēs vaino zobārstu

Jelgavas tiesa piektdien, 3.februārī, piemērojusi piecu diennakšu arestu, 850 eiro sodu un uz diviem gadiem atņēmusi autovadītāja tiesības Jelgavas novada domes deputātam Aigaram Strupulim (Nacionālā apvienība), kurš trešdien, 1. februārī, tika pieķerts, pie mašīnas stūres sēdies reibumā. Strupulis, kurš ir arī Finanšu nodaļas speciālists Jelgavas pilsētas domē, sākotnēji alkohola lietošanu noliedza, promiļu uzrādīšanā vainojot zobārsta izmantotus medikamentus. Vēlāk gan atzina, ka darba laikā dzēris alu. 

Saskaņā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāves Ievas Sietnieces sniegto informāciju trešdien, 1. februārī, ap pulksten 17.30 Raiņa ielā Jelgavā apturēts 1968. gadā dzimis vīrietis, kurš vadīja automašīnu «Seat». Veicot alkohola mērījumus izelpotajā gaisā, policisti konstatēja, ka pirmajā reizē alkometrs uzrāda vienu promili, bet atkārtotajā mērījumā – jau pusotru promili.

Apturētais autovadītājs ir Jelgavas domes Finanšu nodaļas galvenais speciālists nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanā Aigars Strupulis, kas no Nacionālās apvienības saraksta ievēlēts arī Jelgavas novada domē un strādā kā mēra «zaļzemnieka» Ziedoņa Caunes ciešs sabiedrotais.

Strupulis sarunā ar Latvijas Radio skaidro, ka policija viņu apturējusi ceļā no darba uz mājām. Pēc viņa teiktā, izelpā bijušas tikai 1,3 promiles, nevis pusotra, kā informē policija.

Aigars Strupulis: Par aizturēšanu reibumā
00:00 / 02:51
Lejuplādēt

«Īstenībā tur vairāk bija iesaistīti medikamenti, jo tanī dienā rāvu zobu! Tika lietotas nomierinošas zāles. Tiesai paskaidroju, ka tas varēja būt iemesls, jo piedzēries es noteikti nebiju!» saka deputāts, piebilstot, ka medikamenti saturējuši 51 procentu spirta.

«Tas bija pulksten trijos, dakteris pieteica divas stundas atturēties braukt. Tā kā jutos labi, aizmirsu par viņa ieteikumu nebraukt!» taisnojas Strupulis. Uz jautājumu par attiecībām ar alkoholu Jelgavas novada domes deputāts vispirms atbild ar frāzi, ka tikai «pa Jāņiem alu iedzeru». Uz precizējošu jautājumu, vai noliedz alkohola lietošanu pirms sēšanās pie stūres, Strupulis gan atceras policijas protokolā ierakstīto, ka puslitru alus izdzēris, ēdot pusdienas. Melošanu viņš noliedz.

Tikmēr Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents Andis Paeglītis teic, ka zobārstniecībā nezina tādus medikamentus, kas divarpus stundas pēc lietošanas vēl uzrādītu promiles. «Man varbūt ir žēl tā autovadītāja, taču es neesmu dzirdējis tādas lietas, ka zobārstam būtu zāles, kas palielina promiles. Pat ja ar spirtu izmazgātu kādu kavitāti, neticu, ka tas paaugstina promiles. Turklāt, ja tas notiek divarpus stundas pēc lietošanas, par to būtu jābrīdina šoferi. Bet es tādas zāles nezinu. Tas neizklausās ticami,» nosaka Paeglītis.

Jelgavas tiesas pārstāve Sanita Grinšpone informē, ka tiesnese lēma Strupuli atzīt par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā un sodīt ar administratīvo arestu uz piecām diennaktīm un naudas sodu 850 eiro apmērā, kā arī atņemt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Saistībā ar notikušo novada domes opozīcijas deputāti apņēmušies panākt Strupuļa atstatīšanu no Tautsaimniecības komitejas vadītāja amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti