Kultūras ziņas

Antona Čehova «Ivanovs!» Dailes teātrī

Kultūras ziņas

Koncertizstāde «Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…»

Āgenskalna tirgu pārņem Kalnciema kvartāla īpašnieki

Āgenskalna tirgu apsaimniekos Kalnciema kvartāla īpašnieki

Āgenskalna tirgu turpmāk apsaimniekos pašreizējie Kalnciema kvartāla īpašnieki, kuri šādas tiesības ieguva piektdien, 18. maijā, notikušajā izsolē.

Līgums noslēgts uz 30 gadiem un paredz, ka iznomātājam jāpiesaista investors un līdz 2021.gada beigām jāatjauno tirgus, lai tas varētu atsākt darbu.

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") sarunā ar žurnālistiem slavēja sagatavoto apsaimniekošanas koncepciju.

„Dažreiz visi dokumenti tiek iesniegti ar „copy-paste”. Šeit ļoti konkrēti ir izvērtēta visa situācija ar apkaimi, ar tirgus attīstību, ļoti plašs spektrs ar apakšnomniekiem – vietējiem zemniekiem, vietējiem ražotājiem. Mēs redzam ļoti interesantas lietas, un viena no tiem ir arī piedāvājums sadarboties ar Rīgas pašvaldību, jo šajās telpās varētu atrasties arī Rīgas pašvaldības bibliotēka „Zvirbulis”, kas pašlaik atrodas Ernestīnes ielā, telpās, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī,”  pastāstīja Burovs.

Paredzēts, ka nomas maksa būs 0,21 eiro par kvadrātmetru laikā ne ilgāk kā līdz 2021. gada izskaņai un 1,20 eiro par kvadrātmetru jau vēlāk. Tāpat būs jāmaksā 7460 eiro nomas maksa par zemi. Līgums būs noslēgts uz 30 gadiem.

Kalnciema kvartāla pārstāvji norādīja, ka centīsies atjaunot Āgenskalna tirgus zīmolu un slavu, uzturot tur ne tikai tirgu, bet arī veidojot dažādus pasākumus – līdzīgi kā tas šobrīd jau notiek Kalnciema kvartālā.

Paredzēts, ka Āgenskalna tirgū būs ieguldītas piecu miljonu eiro investīcijas. Savukārt līdz 31. augustam Kalnciema kvartāla īpašniekiem būs jāizstrādā detalizētāks plāns, kā turpmāk attīstīt Āgenskalna tirgu, lai līdz nākamā gada beigām jāizstrādā būvprojekts un vēl pēc gada atjaunotais tirgus jānodod ekspluatācijā.

Kalnciema kvartāla attīstītāji Āgenskalna tirgus attīstībai piesaistījuši investoru „BaltCap Infrastructure Fund”. Atjaunošanas darbiem pagaidām rezervēti 5 miljoni eiro.

Kalnciema kvartāla pārstāvis Kārlis Dambergs uzsvēra, ka centīsies atjaunot Āgenskalna tirgus slavu, uzturot tur ne tikai tirgu, bet arī veidojot dažādus pasākumus – līdzīgi kā tas šobrīd jau notiek Kalnciema kvartālā, kas turpinās darboties arī nākotnē.

Kārlis Dambergs: Par Āgenskalna tirgu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

“Gribu pateikt paldies Āgenskalna un ne tikai Āgenskalna iedzīvotājiem, kuri motivēja mūs pieteikties. Paldies arī Kalnciema kvartāla tirgus apmeklētājiem, kuri faktiski ielika pamatu, lai mums būtu jēga un pamats pieteikties uz lielāka tirgus apsaimniekošanu. Es apstiprinu, ka mums ir plāns saglabāt tirgus funkciju kā primāru un, cerams, ar sabiedrības iesaisti un aktīvu mūsu darbību spēsim pēc iespējas ātrāk atkal atdzīvināt Āgenskalna tirgu,” sacīja Dambergs.

Rīgas domes Īpašuma departamenta rīkotajā izsolē par Āgenskalna tirgus nomas tiesībām iepriekš pieteicās tikai viens pretendents - tieši Kalnciema kvartāla īpašnieki.

KONTEKSTS:

Āgenskalna tirgus no šā gada 1.janvāra ir slēgts tā neapmierinošā tehniskā stāvokļa dēļ. Rīgas dome nolēma pārtraukt pašvaldības uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" nomas līgumu par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu, tā vietā lemjot izsolē meklēt privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem.

Konkursā par Āgenskalna tirgus iznomāšanu bija noteikts, ka tirgus jāatjauno, par to domes atlīdzību nesaņemot. Noteikumos arī bija iekļauts punkts, ka tirgus statuss jāsaglabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti