Dienas notikumu apskats

Reformētajās tiesās mazāks neizskatīto lietu skaits

Dienas notikumu apskats

Krievija kritizē ASV politiku pret Irānu un Ziemeļkoreju

Kā prognozēts, Āgenskalna tirgum uz 30 gadiem meklēs privātu nomnieku

Rīgas domes komiteja atbalsta Āgenskalna tirgus nodošanu privātās rokās

Tiks pārtraukts Rīgas pašvaldības AS "Rīgas centrāltirgus" nomas līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu. Tā vietā izsolē meklēs privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem. Šādu lēmumu pirmdien, 15. janvārī, pieņēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pēc trīs stundu spriešanas. Gala lēmums gan tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Par Āgenskalna tirgus atdošanu nomā Pilsētas īpašumu komitejas deputāti nolēma pēc tam, kad "Rīgas centrāltirgus" valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks prezentēja deviņus miljonus eiro vērtu tirgus atjaunošanas plānu.

Druvinieks deputātiem rādīja vizualizācijas, kurās tirgus teritorijā saglabāts tikai kultūrvēsturiskais nams. Tajā darbība iecerēta divos vai trīs stāvos, izmantojot arī pagrabu, ko no pirmā stāva atdala stikla grīda. Blakus šai ēkai nākotnē "Rīgas centrāltirgus" redz mūsdienīgu namu ar stikla sienām, kā arī autostāvvietu.

Trīs bankas esot atsaukušās aicinājumam izvērtēt iespējas izsniegt aizdevumu, jo "Rīgas centrāltirgum" ieguldījumiem divās kārtās nepieciešamo deviņu miljonu eiro pašam nav.

Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs («Gods kalpot Rīgai») pirmdien vēlreiz apliecināja jau gada nogalē paša izteikto domu, ka "Rīgas centrāltirgum" Āgenskalna tirgotavu tomēr neļaus attīstīt.

Lai "Rīgas centrāltirgus" tiktu pie naudas, būtu jāieķīlā ne tikai Āgenskalna tirgus, bet arī daļa savas mantas, ko neveiksmes gadījumā it kā varētu zaudēt. Tādēļ dome meklēs privātu nomnieku uz 30 gadiem.

Rīgas domes opozīcijas deputāte Baiba Broka (Nacionālā apvienība) rosināja pirms lēmuma izveidot skaidrāku redzējumu, bet tas netika ņemts vērā.

"Tas ir signāls rīdziniekiem, ka kaut kas notiek. Mēs jau varam runāt vēl pusgadu par šo tēmu. (...) Ja gribam deputātu kontroli, tad ir jāvirzās uz priekšu. Ja mēs atliekam uz mēnesi vai uz diviem mēnešiem, atkal studējam, no tā jau ēka neatjaunosies," sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai").

Šī ir viena no retajām reizēm, kad pozīcijas ideju Āgenskalna tirgu atņemt "Rīgas centrāltirgum" atbalsta arī liela daļa opozīcijas deputātu.

Nacionālās apvienības deputāts Jurģis Klotiņš gan rosināja izvērtēt iespēju Āgenskalna tirgu attīstīt publiskā un privātā partnerībā, tomēr viņa domu noraidīja.

Arī Pārdaugavas radošā centra pārstāve Ieva Niedre piekrīt domai par ilgtermiņa nomnieka meklēšanu. Viņu gan bažīgu dara, ka dome neakcentē, ka atjaunotajā tirgū būs vieta tieši pašmāju ražotājiem. 

Nomniekam būs tirgus jāatjauno, par to domes atlīdzību nesaņemot. Noteikumos arī iekļauts noteikums, ka tirgus statuss jāsaglabā. Lēmums vēl jāapstiprina Rīgas domē.

Rīgas domei līdz šim nav bijis veiksmīgas pieredzes ar tādu lielu objektu kā Āgenskalna tirgus nodošanu ilgtermiņa nomā. Kā labo piemēru dome min nomas tiesības restorānam "Kolonāde" pie Brīvības pieminekļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti