Ādažu poligonā deg mežs, dzēšanas darbi turpinās

Ādažu poligonā izcēlies ugunsgrēks. Aizdegšanās notikusi militāro mācību laikā, jo mežs ir ļoti sauss.

Ugunsgrēka dzēšanā iesaistījies Valsts mežu dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopters un NBS karavīri, Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienestu informēja Aizsardzības ministrijas pārstāve Sandra Brāle.

 

 

Meža ugunsgrēks nav izcēlies dabas liegumā, bet degšanas vietu varētu raksturot kā aizargājamās ainavas apvidu. Ainava veidojusies armijas darbības rezultātā. Pirms vairākiem gadiem šeit jau tika veikta kontrolēta dedzināšana, LTV informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

 

 

Arī sestdien starptautisko militāro mācību "Swift Response 2018" laikā Ādažu poligonā izcēlās ugunsgrēks, kad pēc desantēšanas aizdegās militārais transports, pastāstīja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta majore

Mairita SenkevicinaAnnija Petrova
  .

  Viņa norāda, ka aizdegšanās poligonā nav nekas unikāls: "Tā notiek, jo ir šaušana gan ar kaujas munīciju, gan imitācijas līdzekļiem, un zināmos apstākļos pastāv šie riski, it sevišķi ja ir ilgstošs sausuma periods. Poligons ir izkaltis, sūnas, zāle - viss ir ļoti sauss. Tiklīdz notiek aizdegšanās, mācības tiek pārtrauktas un tiek darīts viss, lai ugunsgrēku nodzēstu."

  Valsts meža dienesta meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis, kurš atrodas notikuma vietā, aģentūrai LETA teica, ka vietām uguns turpina izplatīties. Vienlaikus viņš apliecināja, ka ugunsgrēks ir tikai Ādažu poligona robežās. Jaunķiķis norādīja, ka ugunsgrēka platība ir ļoti liela, bet precīzus datus varēs sniegt vien vēlu vakarā vai pirmdien.

  Papildināts pl. 20:

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces p.i. Inta Palkavniece medijiem izsūtījusi paziņojumu, ka sadarbībā ar Valsts meža dienestu un NBS šobrīd 23 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām ugunsdzēsības autocisternām piedalās meža ugunsgrēka dzēšanas darbos Ādažu poligonā. Ņemot vērā nelielo vēju, dūmi no ugunsgrēka ceļas augšup un ir redzami ne tikai tuvējā apkārtnē, bet arī no tālākiem novadiem.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis vairāku iedzīvotāju zvanus par it kā tuvumā esošajiem ugunsgrēkiem, kur pārbaudot, šī informācija nav apstiprinājusies, tāpēc aicinām iedzīvotājus nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru tajā gadījumā, ja redzams ugunsgrēks, nevis tālumā esošie dūmi, kuri visticamāk ir no ugunsgrēka Ādažu poligonā.

  VUGD aicina iedzīvotājus šobrīd, kad ārā ir salīdzinoši karsts un sauss laiks, uzmanīgi apieties ar uguni, lai nepieļautu ugunsgrēku izcelšanos!

  Papildināts pl.  22.59:

  Ugunsgrēkā, kas svētdien izcēlās Ādažu poligonā, deguši vismaz 300 hektāri, turklāt joprojām turpinās tā dzēšanas darbi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

  Viņš skaidroja, ka dedzis ir gan augošs mežs, gan izcirtumi, gan virsāji, sūnas un sausā zāle. Precīzi, cik un tieši kas ir dedzis varēs pateikt tikai pēc ugunsgrēka pilnīgas apdzēšanas, uzsvēra Jaunķiķis.

  Ugunsgrēka dzēšanas darbos dienas gaitā iesaistījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts meža dienests, gaisa spēku helikopters, Nacionālo bruņoto spēku, kā arī sabiedroto karavīri.

  Jaunķiķis apliecināja, ka liesmas izplatījušās tikai Ādažu poligona robežās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti