Sadaļas Sadaļas

9. maijā ierobežota piekļuve Uzvaras piemineklim

Svētdien, 9. maijā, Valsts policija slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā Pārdaugavā. Iedzīvotāji tiek aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem, no kuriem ziedus līdz piemineklim aiznes "Rīgas mežu" darbinieki.

Kā 9. maija rītā novēroja Latvijas Radio, piekļuve piemineklim Uzvaras parkā nav iespējama – teritorijā izvietotas barjeras un pašvaldības un Valsts policijas (VP) darbinieki organizē atnākušo cilvēku plūsmu.

Iekšlietu ministrs Sandis ĢirģensJānis Kincis

Lai gan kāds no atnākušajiem cilvēkiem ik pa brīdim izsaka replikas par gana stingrajiem noteikumiem pie pieminekļa, būtisku domstarpību nav, svētdienas pusdienlaikā novēroja Latvija Radio. No paša rīta kāda jauniete izņēmusi ģitāru un sākusi dziedāt, taču tā kā ap viņu esot izveidojies cilvēku bariņš, policisti atgādinājuši, ka pulcēties nav ļauts, un lūguši priekšnesumu neturpināt.

Valsts policija informēja, ka ap pulksten 13.30 uz Uzvaras parku Rīgā nāca arvien vairāk cilvēku, lai noliktu ziedus. "Lai gan cilvēku paliek arvien vairāk, situācija saistībā ar 9. maija notikumiem tiek pilnībā kontrolēta visā valstī, dienesti strādā saskaņā ar izstrādāto sabiedriskās kārtības un drošības plānu. Cilvēkiem, kas atnākuši nolikt ziedus, nav ļauts uzkavēties un pulcēties, tiek organizēta raita kustības plūsma," uzsvēra VP.

Skats uz Uzvaras parku no policijas drona

Ap pulksten 16.30 parkā cilvēku skaits samazinājās, informēja VP. Policija norādīja, ka parka teritorijā aizvien tiek nodrošināta raita un kontrolēta cilvēku, kuri atnākuši nolikt ziedus, plūsma. Personām nav ļauts uzkavēties un drūzmēties, likumsargi atgādina par divu metru distances ievērošanu un uzrauga, lai neveidotos pulcēšanās, nepieciešamības gadījumā to izkliedējot.

Tāpat joprojām tiek kontrolētas citas piemiņas vietas Rīgā un citviet Latvijā.

Valsts policija aizvien aicina cilvēkus nenākt uz Uzvaras parka teritoriju vai pieminekli. Policija atgādina, ka plašākas pulcēšanās gadījumā, lai novērstu epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, policija var slēgt pieeju šim piemineklim.

Epidemioloģiskās drošības pasākumi

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju šogad Uzvaras parkā nenotiks tādi pasākumi kā koncerti, tirgošanās u.c.  Ņemot vērā nelabvēlīgo epidemioloģisko situāciju valstī, gan pašvaldība, Valsts policija un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens "(KPV LV") aicinājuši iedzīvotājus pieminekli neapmeklēt, bet ziedu nolikšanas gadījumā ievērot pulcēšanās aizliegumu un divu metru distanci. Iedzīvotāji arī aicināti nepulcēties Uzvaras parka tuvumā. Tāpat no 8. līdz 10. maijam Uzvaras parka apkārtnē saistībā ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa ieviestas satiksmes organizācijas izmaiņas.

Par noteikumu pārkāpumiem soda

Gadījumos, ja tiks konstatēti epidemioloģisko noteikumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumi un iedzīvotāji neņems vērā likumsargu rekomendācijas, tiks sāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības un piemēroti sodi, kas fiziskām personām var būt no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

VP informēja, ja būtiski starpgadījumi pagaidām nav konstatēti, bet par sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi gan Rīgā, gan Daugavpilī. Lielākoties procesi uzsākti par pulcēšanos, nepakļaušanos policistu darbinieku likumīgajām prasībām, kā arī mutes un deguna aizsega nelietošanu. Konstatēti arī pārkāpumi par PSRS simbolikas neatļautu izmantošanu.

Arī Daugavpilī ir uzsākti procesi par neatļautu pulcēšanos. Vienā gadījumā policija sociālajos tīklos pamanīja iespējamu pulcēšanos, reaģēja un ir sākts administratīvais process, tiek skaidroti apstākļi un iespējamās vainīgās personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības.

Tāpat Daugavpilī konstatēts gadījums, kad kāda automašīna pārvietojās ar izkārtu karogu, tādējādi aizklājot valsts reģistrācijas numurzīmi, kā arī pēcāk bēgot no policijas. Saistībā ar šo gadījumu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi.

8. maijā Valsts policija sākusi divus administratīvā pārkāpuma procesus par pulcēšanās un piketu noteikumu pārkāpumiem Uzvaras parka apkārtnē. Sestdien tur notika saskaņots pikets. Viens process sākts par pulcēšanās noteikumu pārkāpumiem. Savukārt otrs process sākts par sapulču, gājienu un piketu noteikumu pārkāpumiem.

KONTEKSTS:

9. maijā nacistiskās Vācijas režīma sagrāve Otrā pasaules karā tiek atzīmēta ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā – daļa sabiedrības ik gadu pulcējas arī Rīgā pie Uzvaras parka pieminekļa. Svētdien, 9. maijā, Rīgā piekļuve Uzvaras parka piemineklim gan būs daļēji ierobežota, taču tā nebūs slēgta, proti, apmeklētāji varēs kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un nolikt ziedus.

Eiropā Otrā pasaules kara beigas atzīmē 8. maijā. 1945. gada 8. maijā sabiedroto spēki pieņēma nacistiskās Vācijas bezierunu kapitulāciju, tādējādi formāli Eiropā izbeidzot gandrīz sešus gadus ilgušo Otro pasaules karu. Latvija pēc Vācijas okupācijas gan nonāca citā – padomju – okupācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt