9. maijā ierobežos piekļuvi Uzvaras parka piemineklim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Svētdien, 9. maijā, Rīgā piekļuve Uzvaras parka piemineklim būs daļēji ierobežota, taču tā nebūs slēgta, proti, apmeklētāji varēs kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un nolikt ziedus, informēja Rīgas domē.

Lai neveidotos drūzmēšanās, iedzīvotāju kustību pieminekļa teritorijā uzraudzīs un kontrolēs Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija. Pieminekļa apkārtnes daļējai norobežošanai tiks izmantotas barjeras, kuru uzstādīšanas mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole. Uzvaras parka teritorijā iedzīvotāji varēs iekļūt kontrolētā veidā. Drošības pasākumi notiks pēc Valsts policijas izstrādāta plāna.

Rīgas domē skaidroja, ka saistībā ar epidemioloģisko situāciju šogad Uzvaras parkā nenotiks tādi pasākumi kā koncerti, tirgošanās u.c. Pēc pašvaldības aicinājuma organizatori atsaukuši arī 9. maijā pieminekļa tuvumā pieteiktos piketus.

Pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nedrūzmēties, ievērot noteiktās prasības, ilgi neuzkavēties Uzvaras parkā, klausīt policijas norādēm, neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Situācija skaidrota arī pašvaldības politiskajām frakcijām, kas par šo jautājumu izrādījušas interesi. Trešdien, 5. maijā, notika Rīgas domes vadības un Rīgas pašvaldības policijas pārstāvju tikšanās ar Latvijas Krievu savienības Rīgas domes frakcijas vadītāju Miroslavu Mitrofanovu, lai pārrunātu ierobežojumus, kas noteikti epidemioloģiskās situācijas dēļ.

Sanāksmes laikā pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane, vicemēre Linda Ozola, Valsts policijas, pašvaldības policijas un Valsts drošības dienesta pārstāvji vienojās, ka Uzvaras parka teritorijā 8. un 9. maijā tiks ieviesti pastiprināti drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus, svētdien gan Rīgā pieminekļa apkārtnē, gan arī citviet Latvijā būs pietiekami policijas resursi, kas uzraudzīs sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kā arī epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, īpaši uzraugot, lai iedzīvotāji nepulcējas, informēja policija.

Ja tomēr tiks konstatēti epidemioloģisko noteikumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumi un iedzīvotāji neņems vērā likumsargu rekomendācijas, tiks uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības un piemēroti sodi, kas fiziskām personām var būt no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām no 140 līdz 5000 eiro.

Tāpat policija atgādina, ka totalitāro režīmu simbolu izmantošana publiskā vietā ir sodāma. Par bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogu, bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) izmantoto piederību identificējošo apģērbu (formas tērpu), kā arī šā apģērba elementu, kuru kopums (apģērba gabali, aksesuāri, atpazīšanas zīmes, kokardes, uzpleči, aprīkojums) pēc to vizuālā izskata nepārprotami ļauj identificēt minētos bruņotos spēkus vai represīvās iestādes, ģerboņu un himnas, nacistiskās svastikas, SS zīmju un padomju simbolu — sirpja un āmura līdz ar piecstaru zvaigzni — izmantošanu publiskā vietā, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu vai tos izmanto izglītojošiem, zinātniskiem vai mākslinieciskiem mērķiem, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai — līdz 2900 eiro.

Policija aicina ņemt vērā, ka 9. maijā Uzvaras parka un tā tuvumā esošajās ielās būs ierobežota transportlīdzekļu kustība, tostarp arī apstāšanās un stāvēšana. Tāpēc iedzīvotāji, kuriem ikdienas maršruts ved Uzvaras parka virzienā, ir aicināti laikus izvēlēties citu braukšanas maršrutu.

Valsts policija aicina ikvienu iedzīvotāju būt atbildīgam, nepulcēties un neapmeklēt vietas, kur, iespējams, var pulcēties cilvēki. Šobrīd ir svarīgi, lai nepasliktinātos epidemioloģiskā situācija.

KONTEKSTS:

Krievijā nacistiskās Vācijas režīma sagrāve Otrā pasaules karā tiek atzīmēta 9. maijā, kad to dara arī daļa sabiedrības Latvijā – pulcēšanās ik gadu notiek arī Rīgā pie Uzvaras parka pieminekļa. Eiropā Otrā pasaules kara beigas atzīmē 8. maijā. 1945. gada 8. maijā sabiedroto spēki pieņēma nacistiskās Vācijas bezierunu kapitulāciju, tādējādi formāli Eiropā izbeidzot gandrīz sešus gadus ilgušo Otro pasaules karu. Latvija pēc Vācijas okupācijas gan nonāca citā – padomju – okupācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti