4.maijā valsts apbalvojumus saņems 20 cilvēki

Valsts prezidenta ordeņa kapituls ir nolēmis piešķirt valsts apbalvojumus 20 cilvēkiem: sabiedriskajiem darbiniekiem, māksliniekiem, mediķiem, zinātniekiem, sportistiem, pedagogiem un diviem ministriem.

Piemēram, par ilggadēju ieguldījumu izglītībā un kultūrā, kā arī skolu nacionālpatriotiskajā audzināšanā ar ordeņa zeltītu godazīmi apbalvos Dundagas vidusskolas, teātra pulciņa vadītāju, Vairu Kamaru. „Vispirms bija šoks, un es joprojām netieku vaļā no pārdzīvojuma, ka nejutos tik „kaut ko tādu” izdarījusi. Pēc tam jau dabūju zināt, ka tie ierosinātāji ir bijuši mani agrākie audzēkņi. Paldies viņiem par to mīlestību!” saka Kamara. „Īstā vērtība ir tajā, ka tie bērni, kas ir nākuši un pēc tam sacījuši, ka viņi ir iemācījušies izprast dzeju”.

Par Triju zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelta Sarmīte Baltkāje – par mūža ieguldījumu onkoloģijā, medicīnā un ķirurģijā, īpaši krūts vēža ārstniecībā. „Kad man tā ziņa nāca, tas man bija ārkārtīgs pārsteigums (..) Man liekas, ka man tā dzirkstelīte uz ķirurģiju ir no agras jaunības. Visu savu garo mūžu esmu ārstējusi vēža slimniekus. Daudzus arī izārstējusi,” viņa piebilst.

Starp apbalvotajiem ir arī bijuši lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģers, kas gan ir uzskatāms par pretrunīgu personību, jo pret viņu savulaik izvirzīta apsūdzība par ārvalstu jeb tā saucamo „Lata” izsaimniekošanu lielos apmēros. Tiesa, gan Ģēģeru attaisnoja.

Ordeņa kapitula kanclers Juris Binde skaidro, ka kapituls izvērtē cilvēku devumu valstij. „Ordeņa kapituls izvērtē visu pieejamo informāciju par personu. Visu iespējamo informāciju nav iespējams zināt, bet mēs cenšamies šo informāciju apkopot. Bet par atsevišķām personām nekādi komentāri nevar tikt sniegti, jo Valsts apbalvojuma likums nosaka, ka Ordeņa kapitula sēdes ir slēgtas un tajā notikušās diskusijas nav izpaužamas,” saka Binde.

Apbalvojumu pasniegšana noritēs sestdien, 4.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti