Tiesā nonāk lieta pret bijušo policijas amatpersonu par slepkavību medību laikā

Rīgas rajona tiesai izskatīšanai nodota krimināllieta, kurā par slepkavību, kas izdarīta ar netiešu nodomu, apsūdzēta bijusī Valsts policijas (VP) augsta ranga amatpersona, informēja Latvijas Republikas prokuratūras pārstāve Ieva Šomina.

Lieta tiesai nosūtīta pēc Iekšējā drošības biroja veiktās izmeklēšanas.

Saskaņā ar apsūdzību bijusī VP augsta ranga amatpersona 2022. gada 26. novembrī notikušu medību laikā Ropažu novadā no sev piederošā medību ieroča, apzinoties savu darbību bīstamību un kaitīgumu, zinot, ka šaujamierocis pavērsts pret citu mednieku, paredzot, ka viņa darbību rezultātā tiek apdraudēta citas personas dzīvība, izdarīja tīšu šāvienu un trāpīja personai, kura no gūtajiem ievainojumiem notikuma vietā gāja bojā. 

Vienlaikus prokuratūra informēja, ka no minētā kriminālprocesa izdalīti vēl divi kriminālprocesi, kuros tiek izmeklēta VP amatpersonu rīcība saistībā ar minētā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitu.

Abos minētajos kriminālprocesos šobrīd turpinās Iekšējā drošības biroja veiktā izmeklēšana.

Tīšai slepkavībai var būt tiešs vai netiešs nodoms. Krimināllikuma 9. panta 3. daļa noteic, ka "noziedzīgs nodarījums atzīstams par izdarītu ar netiešu nodomu, ja persona apzinājusies savas darbības vai bezdarbības kaitīgumu, paredzējusi nodarījuma kaitīgās sekas un, kaut arī šīs sekas nav vēlējusies, tomēr apzināti pieļāvusi to iestāšanos".

KONTEKSTS:

Pērn rudenī medībās Ropažu novada Stopiņu pagasta mežā, kurās piedalījās augsta ranga Valsts policijas (VP) amatpersona, tika nošauts cilvēks. Neoficiāla informācija liecināja, ka miris uzņēmējs Jānis Garkalns.

Valsts policija par notikušo sāka dienesta pārbaudi, savukārt Iekšējās drošības dienests – kriminālprocesu.

Ziņa par medībām ar letālām sekām sakrita ar brīdi, kad pēkšņi izdienas pensijā nolēma doties Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Rīgas policijas priekšnieks ģenerālis Juris Šulte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti