Dienas ziņas

Jelgavas ielās patrulē policisti no ASV

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

"Vienotību" atkārtoti uztic vadīt Ašeradenam

«Vienotību» atkārtoti uztic vadīt Ašeradenam

Pašpārliecināti un iztrūkstot jebkādai kritikai, aizvadīts premjeres partijas apvienībā ietilpstošās "Vienotības" kongress. Tajā tika analizēts arī jaunās valdības veidošanas process, izceļot, ka partija uzņēmusies atbildību par sarežģītākajām jomām. Taču nemaz netika skarta sadarbība ar ZZS. Arī partijas vadībā būtisku izmaiņu nav.

Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" jau ilgi ir pie varas un tagad tai ir arī Rīgas mēra amats. Partijas "Vienotība" biedri debatēs uzsvēra, ka partijas panākumu atslēga ir tas, ka tā nav kļuvusi populistiska. 

"Mēs esam ne tikai profesionāli un kompetenti, bet arī tālredzīgi. Mēs nekļūsim par populistiem, jo mums ir skaidra vīzija par nākotni un valsts attīstību," sacīja partijas "Vienotība" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

No tribīnes kritisku vārdu bija maz. Ašeradens novērtēja, ka gads kopš vēlēšanām "Vienotībai" bijis izcils, lai arī sarežģīts. Evika Siliņa, kas no Krišjāņa Kariņa pārņēmusi valdības stūri, uzsvēra, ka partija uzņēmusies atbildību par sarežģītākajām nozarēm;

Siliņa sacīja, ka Nacionālajai apvienībai un Apvienotajam sarakstam bija iespēja strādāt šajā valdībā, taču tās pašas izlēma "palikt aiz borta". Koalīcija ar Zaļo un Zemnieku savienību, kas joprojām nav norobežojusies no otrajā instancē notiesātā Aivara Lemberga, netika apspriesta, un tas netika pieminēts arī partijas vadības runās.

Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis atgādināja, ka "Vienotībai" ir liela atbildība turēt pareizo kursu: ""Jaunajai Vienotībai" kā lielākajai un ietekmīgākajai partijai Latvijā ir svarīgi piedāvāt stratēģisku redzējumu par valsts attīstību. Tieši "Jaunajai Vienotībai" ir vislielākā atbildība noturēt mūsu valsti kuģi uz pareizā kursa."

"Vienotību" turpinās vadīt Arvils Ašeradens, kurš bija vienīgais kandidāts partijas priekšsēdētāja amatam. Jau nākamajā vēlēšanu ciklā viņš apņēmies pakāpeniski nodot stafeti jaunajai paaudzei. 

Partijas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti tika ievēlēts veselības ministrs Hosams Abu Meri un tāpat arī domes priekšsēdētāja vietnieces amatā "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Agnese Krasta.

Arī viņi bija vienīgie izvirzītie kandidāti attiecīgajiem amatiem.

Partijas valdē ievēlēti Anda Čakša, Raimonds Čudars, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Edmunds Jurēvics, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Krišjānis Kariņš, Vilnis Ķirsis, Rihards Kozlovskis, Ainars Latkovskis, Olafs Pulks, Jānis Reirs, Jānis Rozenbergs, Evika Siliņa un Inese Vaidere.

Revīzijas komisijā ievēlēti Roberts Birkavs, Emīls Dalderis, Andis Geižāns, Mārtiņš Greste Roberts Jurķis, Jogita Ozola, Agnese Reinholde, Ansis Saliņš un Jānis Zariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti