Dienas ziņas

Blinkens pārsteidz ar muzikālu priekšnesumu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Meža pastaigas laikā sievietei ar suni seko vilks

Meža pastaigas laikā Vidzemē sievietei ar suni seko līdzi vilks

Kāda sieviete Vidzemes pusē piedzīvojusi pamatīgas bailes, jo viņai, pastaigājoties kopā ar savu suni mežā, sekoja vilks. Vilku uzvedības zinātāji norāda – tā nav neparasta situācija, turklāt vilka interesi izraisījis nevis cilvēks, bet suns, kurš izsenis ir pelēču medījums. Vilku skaits Latvijas mežos tiekot kontrolēts, un palielināt medību apjomu neesot nepieciešams.  

Video, kurā redzams, kā vilks seko līdzi pa ceļu cilvēkam, uzņemts Vidzemē, Brenguļu pagasta Pūpolu ciemā. Vilks sievieti ar suni pavadījis gandrīz līdz mājām. Video autore no komentāriem Latvijas Televīzijai atteicās, taču sociālajos medijos video raisījis reakciju. Pārsvarā, ka šādā situācijā nezinātu, ko darīt.

Vilku pazinējs, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" pētnieks Jānis Ozoliņš, apstiprināja, ka arī redzējis konkrēto video. Eksperts secinājis –

iespējams, vilks ir jauns un gribējis iepazīt meža ceļa staigātājus. Iespējams arī, ka vilks un suns ir pamanījuši viens otru, saimniekam to nepamanot.

"Gadījumā, ja vilks bija nepieaudzis, tad tā vienkārši varētu būt abpusēja interese, kā jau diviem nepieaugušiem dzīvniekiem vienam par otru. Ja tas vilks bija pieaudzis, tad nav noslēpums, ka vilki mēdz kādu suni arī notiesāt. To nevar zināt šajā gadījumā, kas tur īsti bija," skaidroja Ozoliņš.    

Līdzīgu viedokli pauda arī Ziemeļvidzemes virsmežniecības pārstāvis Jānis Ročāns: "Pamatā tas ir vilka naids pret suņiem. Suns ir viegli iegūstama barība." Viņš ieteica šai vietā suni uz mežu līdzi labāk neņemt. "Cilvēki rīkojās pareizi, ka suns bija saitē, līdz ar to vilks viņiem pasekoja, bet tālāk jau viņš atkāpās," skaidroja Ročāns. 

Pēc konkrētā gadījuma Vidzemē lielāku vērību pelēčiem mežā pievērsīšot arī mednieki,

tomēr šis gadījums nebūt neliecinot, ka vilku Latvijā ir par daudz. Šādi gadījumi, kad vilki seko līdzi cilvēkam, Latvijā fiksēti jau iepriekš.

Pētnieks Ozoliņš norādīja, ka ar lēmumu palielināt nomedījamo vilku skaitu ir jāuzmanās: "Dažkārt šādas ziņas var izmantot arī savās interesēs, pārspīlējot to bīstamību, jo to mēs redzam ne tikai ar vilkiem, bet arī ar lāčiem."

Šobrīd Latvijā dzīvo aptuveni tūkstoš vilku. Medību sezonā ļauts nomedīt 300 pelēčus. Visvairāk vilku ir Kurzemē, savukārt Vidzemē un Latgalē pelēču populācija visātrāk atjaunojas, jo vilki Latvijā ienāk no kaimiņvalstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti