Latvijas Radio: «Jaunā Vienotība» vēlētos saglabāt finanšu, ārlietu un izglītības ministru portfeļus

"Jaunā Vienotība" nākamajā valdībā vēlētos saglabāt finanšu, ārlietu un izglītības un zinātnes ministru portfeļus, ziņoja Latvijas Radio.

Pagājušajā nedēļā politisko spēku pārstāvji gan noliedza, ka dažādu valdības modeļu kontekstā apspriesta atbildības jomu sadale nākamajā valdībā, taču par to tomēr esot runāts.

Lai arī par kādu koalīcijas sastāvu izdosies vienoties, līdzšinējais atbildības jomu sadalījums būtiski mainīsies.

Valdības veidošanas sarunu vadošais politiskais spēks "Jaunā Vienotība" līdz ar premjera amatu pretendē uz finanšu ministra, ārlietu ministra un izglītības un zinātnes ministra portfeli.

Finanšu ministrs Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") otrajā valdībā bija partijas "Vienotība" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministre – Anda Čakša, bet ārlietu ministra amatu ieņēma Edgars Rinkēvičs, kurš kopš 8. jūlija ir Valsts prezidents. Kopš tā laika ārlietu ministra pienākumus pildīja premjers Kariņš.

Savukārt interesi par Satiksmes ministrijas un Labklājības ministrijas vadību izrāda "Progresīvie". 

Labklājības ministre līdzšinējā valdībā bija "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidāte Evika Siliņa, kura šobrīd vada sarunas par potenciālo koalīciju, bet Satiksmes ministriju vadīja Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Vitenbergs.

Par līdzšinējo koalīcijas veidošanas sarunu kopsavilkumu pirmdienas, 28. augusta, pusdienlaikā notiek "Jaunās Vienotības" valdes sēde, pēc kuras gan netiek solīti nekādi paziņojumi. Partiju pārstāvju savstarpējās sarunas varētu turpināties otrdien.

Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Jānis Dombrava šorīt intervijā Latvijas Radio atkārtoti apliecināja, ka Nacionālā apvienība nesadarbosies ar "Progresīvajiem", ar kuriem "Jaunā Vienotība" kopš jūnija apspriedusi valdības prioritātes. 

Jānis Dombrava par sadarbību ar "Progresīvajiem"
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

"Nacionālā apvienība ir gatava strādāt valdībā, nevienā brīdī mūsu pašmērķis nav un nebūs darbs opozīcijā, tajā pat laikā ne par katru cenu jātiek valdībā. Mēs neatbalstīsim sadarbību ar "Progresīvajiem", kuri ne vienreiz vien drošības jautājumos ir apliecinājuši īpatnēju rīcību.

Kā mēs to varam atbalstīt, ja Nacionālās apvienības virzītā Aizsardzības ministrija virza Valsts aizsardzības dienesta likumprojektu un no "Progresīvo" frakcijas puses tā izskatīšanas laikā notika šī likumprojekta vilcināšana?" uzsvēra Dombrava.

Savukārt "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars atkārtoja pozīciju, ka vislabprātāk gribētu saglabāt esošo koalīciju ar "Jauno Vienotību" un Nacionālo apvienību. Viņš gan nesniedza pavisam skaidru atbildi, vai "Apvienotais saraksts" strādātu valdībā bez Nacionālās apvienības.

Edgars Tavars par sadarbību ar Nacionālo apvienību
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

"Mēs redzam, ka mums ar abiem partneriem – "Jauno Vienotību" un Nacionālo apvienību – būtu jāstrādā arī nākamajā valdībā. Es nespēlēju spēles, ka mēs varētu šķirties vai nešķirties no Nacionālās apvienības. Viņi ir pieredzējuši politiķi ar ilgstošu pieredzi valdībā," akcentēja Tavars.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 24. augustā, nominēja līdzšinējo labklājības ministri, Saeimā lielākās frakcijas "Jaunā Vienotība" izvirzīto premjera amata kandidāti Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība") veidot nākamo valdību. 

Siliņa piektdien sāka individuālas sarunas ar četriem potenciālajiem koalīcijas partneriem. Piecu partiju koalīcija ir maz ticama, un valdību, visdrīzāk, veidos četras partijas – "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts", Zaļo un Zemnieku savienība un vai nu Nacionālā apvienība, vai "Progresīvie". 

Ministru kabineta sastāvs ir jāapstiprina Saeimā, un to plānots izdarīt līdz septembra vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti