Rīta Panorāma

Aprit 30 gadu kopš AP vēlēšanām

Rīta Panorāma

Intervija ar Baibu Rozentāli par «COVID-19»

Telefonsaruna ar Mārci Vilcānu par «COVID-19» ietekmi uz Latvijas pasta darbu

253 pasta nodaļas klientus apkalpos pēc pieprasījuma dzīvesvietās

Ņemot vērā ārkārtas stāvokli un nepieciešamos pasākumus koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī ņemot vērā faktu, ka daudzviet pārtraukta to iestāžu darbība, kuru telpās tiek nodrošināti pasta pakalpojumi, no 2020. gada 18. marta tiek pārtraukta klātienes pakalpojumu sniegšana 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās visā Latvijā.

253 pasta nodaļas klientus apkalpos pēc pieprasījuma dzīvesvietās
00:00 / 02:17
Lejuplādēt

Līdz ārkārtas situācijas beigām iedzīvotāji pasta pakalpojumus šajās teritorijās var saņemt pēc pieprasījuma savā dzīvesvietā, nepieciešamo pakalpojumu iepriekš piesakot pa tālruni, informēja Latvijas Pasts. Neskatoties uz to, iedzīvotāji joprojām varēs saņemt visus sūtījumus un citus pakalpojumus. Slēgtas netiks pilna spektra tradicionālās pasta nodaļas.

Lielākā daļa pasta pakalpojumu sniegšanas vietu lauku teritorijās atrodas vietējām pašvaldībām piederošu ēku telpās, kas līdz ar izsludināto ārkārtas stāvokli slēgtas apmeklētājiem, tāpēc, īstenojot drošības pasākumus, Latvijas Pasts no 2020. gada 18. marta līdz turpmākajiem lēmumiem pārtrauc klātienes pasta pakalpojumu sniegšanu visās 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās.

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietās pasta pakalpojumi ierastajā režīmā to zemā pieprasījuma dēļ tika sniegti stundu dienā.

Minētajā laika periodā vietējie iedzīvotāji pasta pakalpojumus varēs saņemt pēc pieprasījuma, un tos klienta dzīvesvietā sniegs teritoriju apkalpojošais pastnieks vai arī klienti aicināti apmeklēt tuvāko pasta nodaļu.

Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošinās visus tos pasta pakalpojumus, kas bija pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā:  pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā u.c.

Ar pastnieka starpniecību iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo pakalpojumu iespējams pieteikt, zvanot Latvijas Pasta Klientu centram pa tālruni 67008001, 27008001 vai e-pastā [email protected]. Piesakot skaidras naudas piegādi dzīvesvietā līdz 2020. gada 27. martam, noteikta pazemināta šī pakalpojuma cena – 4,88 eiro.  

Pārējos pastnieka pakalpojumus savā dzīvesvietā iedzīvotāji varēs pieteikt, zvanot uz noteiktiem tālruņa numuriem. Precīzs saraksts ar pasta pakalpojumu sniegšanas vietām, kas turpmāk apkalpos klientus pēc pieprasījuma, un tālruņu numuriem pasta pakalpojumu pieteikšanai klienta dzīvesvietā katrā teritorijā pieejams te.

“Tātad mēs nerunājam par pilna spektra tradicionālajām pasta nodaļām, bet mēs runājam tikai par nelielajām pasta pakalpojumu sniegšanas vietām, kur mēs šobrīd atsakāmies no apkalpošanas klātienē, bet pilnībā nosedzam to ar pakalpojuma pieteikšanu pa tālruni. Tradicionālās pilna spektra pasta nodaļas – tās turpina darbu. Visa piegāde un visa loģistika tiek organizēta tieši no pilna spektra nodaļām,” skaidroja pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Pasts joprojām nodrošina gan iekšzemes, gan starptautisko sūtījumu piegādi. Ārvalstu sūtījumi gan var kavēties citu valstu uzlikto ierobežojumu dēļ. Visi ienākošie ārvalstu sūtījumi tiek turēti 72 stundu karantīnā, lai izvairītos no vīrusa pārnēsāšanas.

 Turklāt, drošībai tagad savu sūtījumu var izņemt divu mēnešu laikā. Veicot piegādi, pastniekiem jāievēro vairāki drošības pasākumi. Īpaši, piegādājot pensijas.

Visiem pasta nodaļu darbiniekiem un pastniekiem ir nodrošināti gan individuālie, gan telpu un inventāra dezinfekcijas līdzekļi. Turklāt, veicot piegādi klienta dzīvesvietā, darbinieki pa telefonu izjautā cilvēku.

“Iespēju robežās ievērot cimdus, ievērot drošu attālumu no klienta. Naudas skaitīšanā arī ir lūgums izmantot cimdus. Izsniedzot sūtījumu, iespēju robežās, nenodot to klienta rokās, bet izmantot kādu virsmu, piemēram, galdu. Ar klientiem bez vajadzības nekomunicēt. Kā zināms, pastnieki ir ļoti gaidīti viesi daudzās mājās. Cilvēkiem patīk bieži komunicēt ar pastniekiem un aizkavēt,” atzina Vārpa.

"Arī klientus mēs aicinām nodaļas neapmeklēt bez lielas nepieciešamības. Šī iemesla dēļ mēs esam pagarinājuši sūtījuma uzglabāšanu bez maksas pasta nodaļās līdz 60 dienām. Ja klients saņem informāciju par pienākušu sūtījumu, viņam nav uzreiz jādodas uz pasta nodaļu. Jo sūtījums divus mēnešus glabāsies pasta nodaļā. Mēs viņu prom nesūtīsim," Latvijas Radio teica Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem. Turklāt, pasta nodaļās vēlams izmantot maksājumu kartes skaidras naudas vietā. Maksājumu termināli līdzi ir arī kurjeriem.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz «Covid-19» koronavīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt