Visbiežākās traumas tiek gūtas, pārvietojoties ar elektroskūteriem, velosipēdiem, spēļu laukumos un batutos. Arī sadzīves traumās būtiska samazinājuma nav.
"Traumatologi mums faktiski strādā 24/7, lūzumu ir ārkārtīgi daudz un, protams, tas ir atkarīgs no sezonas," atzina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.
"Arī neiroķirurgi diemžēl ir spiesti strādāt, un faktiski katru dienu pie mums nonāk kādi bērni ar vieglākām vai smagākām galvas traumām," viņa piebilda.
Piektdien Ziedoņdārzā noslēgusies gandrīz pusotru gadu ilgusī Veselības ministrijas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas drošības kampaņa "Pārvērt pārdrošību par drošību", kuras mērķis bija mazināt traumatismu. Tās laikā bērni, viņu vecāki un citi pieaugušie izglītoti par traumām un kā no tām izvairīties.
Par bērnu drošību atbildīgi ir pieaugušie — tieši viņi veido vidi, var skaidrot, mācīt un rādīt piemēru.
"Nekas jau nebeidzas ar vienu reizi. Drošība prasa atkārtošanu, jo tā ir mūsu ikdiena, tas nav vienreizējs pasākums. Mēs kustamies katru dienu, mēs darām kaut ko savā ikdienā, un tas ir visu laiku gan maziem bērniem, gan vidējiem, gan lielākiem," atgādināja Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina.
Veselības pratības izglītībai būtu jāsākas skolā, atzina daktere Snipe.