Dienas ziņas

Jelgavā notiek mācības cīņai pret teroristiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pludmalē testēs daļēji zemē ieraktus atkritumu konteinerus

Jūrmalas pludmalēs testēs pazemes atkritumu konteinerus

Atkritumu apsaimniekošana pludmales atpūtas zonās ir sarežģīta – stiprs vējš, viļņi un huligāniski apmeklētāji regulāri apgāž konteinerus, piesārņojot ar atkritumiem pludmales zonu un jūru, pievilinot grauzējus un kaijas. Tādēļ Jūrmalas pašvaldība kopā ar atkritumu apsaimniekotāju "Clean-R" pludmales zonās sāk testēt jauna veida konteinerus, kas pilnībā vai daļēji ierakti zemē.

Pilotprojektā Dubultu un Majoru pludmalēs uzstādīti kopumā astoņi tā sauktie pusslēptie konteineri, kas daļēji ierakti un nostiprināti zemē.

"Mērķis ir tāds, lai pludmale būtu tīrāka. Mūs pēdējā laikā daudz ietekmē laikapstākļi, konteineri tiek apgāzti, citu reizi [vainīgs] kāds neapzinīgāks pludmales apmeklētājs... Lai nebūtu tā, ka tas [piesārņojums] tiek ieskalots jūrā vai mētājās apkārt, tomēr izvietot konteinerus,  ieraktus mazliet zemē," skaidroja Jūrmalas domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Lediņš (Zaļo un Zemnieku savienība).

SIA "Clean R" valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs savukārt norādīja, ka "daļēji iegremdēti konteineri ir daudz stabilāki, tos sarežģītāk sabojāt, ir mūsdienīgāki, pievilcīgāki, estētiskāki".

Vienlaikus Jūrmalas pilsētā uzstādīti arī pazemes konteineri, kas ļauj iegūt trīs reizes lielāku tilpumu atkritumu uzglabāšanai. Kaut arī šādā konteinerā saiet krietni vairāk atkritumu, apsaimniekotājs sola, ka jaunais risinājums mazāk smakos, kā arī mazinās grauzēju un vandāļu radītās problēmas.        

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti