Privātmājā Garkalnē atklāj nelegāla alkohola ražotni

Valsts policija Ādažu novadā, Garkalnē, pagājušajā nedēļā kādā privātmājā uzgāja nelegāla alkohola ražotni. Aizdomās par nelegālu alkohola ražošanu un tirgošanu aizturēts kāds vīrietis, informēja policijā.

Likumsargi šā gada 12. jūnijā veica trīs sankcionētas kratīšanas Ādažu novada Garkalnē. Kratīšanas notikušas dažādās adresēs, kas piekritīgas iespējamam pārdevējam, un to laikā policisti izņēma 924 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kam nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu absolūtā spirta daudzumu tajā. Tāpat uzietas 18 574 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Par minēto noziegumu policisti aizturēja kādu vīrieti, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Likumsargi šajā datumā aizturēja arī viņa klientu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Tāpat pagājušajā nedēļā Valsts policija veica astoņas kratīšanas saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgā.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī likumsargi aizturēja divas personas – 1969. gadā un 1976. gadā dzimušus vīriešus, kuri Rīgas reģiona teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Veicot divas automašīnu un sešas nekustamo īpašumu kratīšanas neatliekamības kārtībā, policisti konstatēja un izņēma 65 360 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām un bez tām.

Policija ir ieguvusi informāciju, ka šīs cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgas reģionā.

Aizturētās personas arī iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par analoģisku un citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti