Daugavpilī pieteikta Ģimenes diena ar «tradicionālajām vērtībām». Daļa pilsētnieku saskatījuši diskrimināciju

Divas sabiedriskās organizācijas – daudzbērnu ģimenes apvienojošā "Lielas ģimenes" un Mežciema mikrorajona iedzīvotāju izveidotā "Mežciema biedrība" – svētdien, 21. maijā, Daugavpils Centrālajā parkā rīkos Ģimenes dienu. Paziņojumā presei teikts, ka "pasākuma mērķis ir paust daugavpiliešu pieturēšanos pie tradicionālajām ģimenes vērtībām". Tajā arī sacīts, ka finansiālu atbalstu sniedz valsts Sabiedrības integrācijas fonds.

Šo paziņojumu saņēma arī Rus.lsm.lv. Tajā, atsaucoties uz biedrības "Lielas ģimenes" vadītāju Janu Priedīti, vēstīts, ka "pasākums sāksies ar gājienu tradicionālo ģimenes vērtību atbalstam", bet pēc tam būs koncerts, radošās darbnīcas, leļļu teātris, ziepju burbuļi un dažādas citas interesantas nodarbes un izklaides pieaugušajiem un bērniem.

Ne visiem daugavpiliešiem "tradicionālo vērtību" akcentēšana ir pa prātam, tā radījusi daudz jautājumu, un sociālajos tīklos, kā jau tas mēdz būt, norisinās karsti strīdi.

Rus.lsm.lv aprunājās ar Ivanu Vagelu – daugavpilieti, kurš pieradis aktīvi paust savu nostāju publiskajā telpā.

"Pats esmu no daudzbērnu ģimenes, precējies, man ir bērns, un mēs bijām nodomājuši aiziet uz šiem svētkiem.

Vienmēr esmu zinājis, ka ģimenes mēdz būt dažādas, – lielas un mazas, pilnas un nepilnas, laimīgas un ne visai. Bet kas ir tradicionālā ģimene? Ja ir tradicionālā, tad jābūt arī netradicionālajai? Kas tas ir? Ko ar to domā rīkotāji?

Interesanti, kāda ģimene ir Alla Pugačova un viņas vīrs Maksims Galkins, kuriem surogātmāte dzemdējusi bērnus? Domāju, ka tie būs vienkārši svētki svaigā gaisā, bērni varēs paskraidīt, padraiskoties… Tomēr tās nepārprotami ir kaut kādas pieaugušo lietas, deklarācijas…

Pēc tam noskatījos "Lielas ģimenes" aktīvistes Olgas Petkevičas videouzrunu un izlasīju Daugavpils pilsētas domes deputāta Pētera Dzalbes (ievēlēts no Daugavpils novada partijas, viņa "Facebook" profilā ir valdības koalīcijā esošā "Apvienotā saraksta" logo – Rus.lsm.lv) ierakstu sociālajā tīklā "Facebook". Radās zināma homofobiska piegarša, tāda nelaba. Es zinu, ka ģimene – tā ir mīlestība, viss pārējais ir kaut kādi nieki, kaut kāda izdomāta "tradicionālā" ģimene. Interesanti, ko par to domā Sabiedrības integrācijas fonds, kas piešķīris naudu…

Es neuzskatu, ka tikai vīrieša un sievietes savienība veido ģimeni; pasaule attīstās citādi, un nav vērts bērnu svētkus pārvērst par pieaugušo apšaubāmu vērtību deklarāciju.

Esmu progresīvs un pragmatisks cilvēks un redzu, ka diemžēl Daugavpils daudzās jomās atpaliek no Eiropas un pasaules," teica Ivans Vagels.

Biedrības "Lielas ģimenes" vadītāja Jana Priedīte no sarunas ar Rus.lsm.lv atteicās, aizbildinoties ar lielu aizņemtību pirms Ģimenes dienas pasākumiem, un atsūtīja tekstu, kas pieejams šīs sabiedriskās organizācijas "Facebook" lapā.

Pārstāstot īsi – organizācija atsaucas uz Satversmi, kur nepārprotami teikts, ka laulība Latvijā ir savienība starp vīrieti un sievieti, viendzimuma laulības Latvijā nepieļauj likums, bet tradicionālo ģimeņu vērtībām, kā uzskata "Lielas ģimenes", šodien vajadzīga publiska popularizēšana, tāpēc šāds gājiens arī iecerēts. "Lielas ģimenes" neiestājas pret citiem uzskatiem, vienkārši vēlas paust savus uzskatus un atbalstīt biedrības izpratnē tradicionālo ģimenes modeli, visus bez izņēmuma aicina uz svētkiem – gājiens būs tikai to sākums, to var izlaist un piedalīties citos dažādajos svētku pasākumos.

Otras organizācijas – "Mežciema biedrība" vadītāja Jeļena Žukova izrādījās pretimnākošāka un piekrita sarunai ar Rus.lsm.lv.

"Ai, ja ir vēlēšanās, diskrimināciju var atrast visā! Var organizēt, piemēram, piena svētkus, bet tie, kas nepanes laktozi, teiks – viņus diskriminē. Mēs vienkārši gribam sarīkot labu pasākumu, parādīt mūsu laimes moduli. Turklāt nevienu nenosodām, nemācām dzīvot. Nebūs nekāda piketa pret LGBT, nekādu plakātu un lozungu.

Mūsu tradicionālās ģimenes ideja ir vērtību nodošana, saikne starp paaudzēm: bērni – vecāki – vecmāmiņas un vectētiņi. Agrāk trīs paaudzes dzīvoja kopā, tagad tas ir tāds retums. Lai pieredzi nodotu cits citam, lai būtu atbildība! Mēs vienkārši gribam, lai mūsu bērni veidotu pilnas tradicionālās ģimenes, un ar gājienu gribam tādas ģimenes parādīt.

Esmu tradicionālo ģimenes vērtību piekritēja, taču, ja piemēram, mūsu kaimiņi kāpņu telpā būtu cilvēki ar citām prioritātēm, es ar viņiem sveicinātos un, iespējams, mēs kopā ar viņiem atzīmētu svētkus. Lai visi dzīvo, kā grib.

Mēs esam gatavi visus uzklausīt un nākamgad iesniegt Sabiedrības integrācijas fondā kopīgu projektu ar citām organizācijām," sacīja Jeļena Žukova.

Kāds pilsētas iedzīvotājs, kurš vēlējās palikt anonīms, sarunā ar Rus.lsm.lv teica: "Jā, viņi sacēluši diezgan pamatīgu troksni ar šīm "tradicionālajām" vērtībām. Uz parku būtu atnākuši galvenokārt šo organizāciju biedri, bet tagad ir ņemšanās, pat to šūmējas visa Daugavpils un ne tikai. Un daži, protams, vāc sev politiskos punktus."

Ģimenes diena Daugavpils Centrālajā parkā notiks no plkst. 11 līdz 15.

Rakstu krievu valodā lasiet rus.lsm.lv!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti