Nedēļas laikā miruši 14 gripas pacienti; slimības izplatība samazinās

Arī pagājušajā nedēļā gripas un Covid-19 pacientu skaits turpināja samazināties, taču no gripas nedēļas laikā miruši 14 pacienti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Gripa prasījusi jau 49 cilvēku dzīvības, tikai viens bijis vakcinēts

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 778 pacienti, no kuriem 180 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze "gripa" (nedēļu iepriekš – 238 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 314 pacienti). Gadījumi reģistrēti Daugavpilī, Ventspilī,  Rēzeknē, Rīgā, Liepājā, Gulbenes novadā, Jēkabpils novadā un Jūrmalā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Lielākā gripas intensitāte reģistrēta 0–4 gadu vecuma grupā.

Nedēļas laikā no gripas miruši 14 cilvēki, sasniedzot 49 nāves gadījumus kopumā visa monitoringa laikā (no 2023. gada 40. nedēļas).

Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas, un tikai viens pacients saņēmis vakcināciju pret gripu šajā sezonā. Pārējie 48 mirušie pacienti nebija vakcinēti pret sezonālo gripu šajā sezonā.

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars samazinājies līdz 13% (nedēļu iepriekš 22%).

Covid-19 izplatība samazinās

Arī Covid-19 gadījumu skaits Latvijā turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 22 gadījumi (nedēļu iepriekš arī 22), kopumā veikti 485 (iepriekš 501) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 36 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 31, divas nedēļas iepriekš – 47).

Iepriekšējā nedēļā stacionāros ar smagu slimības gaitu nav ārstējies neviens pacients (nedēļu iepriekš arī neviens). Reģistrēti 6 Covid-19 pacientu nāves gadījumi (nedēļu iepriekš – 8). Divos nāves gadījumos Covid-19 norādīta kā pamatdiagnoze.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.sk. arī ārpus riska grupām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti