«Liepājas autobusu parks» kārtējo reizi atceļ reisus; ministrs pieprasa paskaidrojumu

Uzņēmums "Liepājas autobusu parks" kārtējo reizi atcēlis vairākus autobusu reisus, atsaucoties uz šoferu slimošanu. Uzņēmumam par to piemērots naudassods, bet satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie") situāciju uzskata par tik nopietnu, ka pieprasījis paskaidrojumus par pasažieru pārvadājumiem atbildīgajai Autotransporta direkcijai (ATD).

«Liepājas autobusu parks» kārtējo reizi atceļ reisus; ministrs pieprasa paskaidrojumu
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

"Liepājas autobusu parks", kas ir viens no lielākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā, kopš gada sākuma kopumā ir atcēlis gandrīz 750 reisus. Tas nozīmē, ka plānus nācies mainīt, iespējams, pat daudziem tūkstošiem pasažieru. Vislielākās problēmas bija augustā, kad Pierīgā komersants bija atcēlis ap 300 reisu. Toreiz uzņēmums atzina, ka Pierīgā slimoja pat 30% šoferu. Tagad slimo Kurzemē, konkrēti ap Liepāju.

"Liepājas autobusu parks", kas ir viens no lielākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā, kopš gada sākuma kopumā ir atcēlis gandrīz 750 reisus. Tas nozīmē, ka plānus nācies mainīt, iespējams, pat daudziem tūkstošiem pasažieru. Vislielākās problēmas bija augustā, kad Pierīgā komersants bija atcēlis ap 300 reisu. Toreiz uzņēmums atzina, ka Pierīgā slimoja pat 30% šoferu. Tagad slimo Kurzemē, tieši ap Liepāju.

Uzņēmuma vadītāja Anna Valtere norādīja, ka šobrīd darbnespēja ir 17% šoferu: ""Liepājas autobusu parka" komanda koncentrē visus pieejamos resursus, lai piesaistītu autobusa vadītājus un nodrošinātu pakalpojumu visos maršrutos. Parks ne tikai veic šoferu relokāciju, lai īstenotu reisus, bet arī ilgstoši strādā pie autobusa vadītāju piesaistes programmas, piemēram, piedāvājot apmaksāt tiesību iegūšanu. Šobrīd ar izstrādātās programmas palīdzību ir piesaistīti autobusa vadītāji, bet interesentu skaits pagaidām ir nepietiekams."

Problēmas ar reisu izpildi Liepājas autobusu parkam bija arī pērn jūlijā, kad divu nedēļu laikā Ogrē un Aizkrauklē komersants nebija izpildījis vairāk nekā 300 reisu. Lai gan vēlāk problēma ievērojami mazinājās, vēlāk reisus atkal atcēla. 

Situāciju par nopietnu uzskata jaunais satiksmes ministrs Briškens, kurš pieprasījis ATD paskaidrojumus par atceltajiem autobusu reisiem. Viņš sacīja, ka problēma ar "Liepājas autobusu parku" turpinās jau vairāk nekā gadu.

Satiksmes ministrs par situāciju ar "Liepājas autobusu parku"
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

"Vienmēr ir šī attaisnošanās, ka nav pieejami šoferi. Protams, mēs zinām, ka mums nozarē ir šāda veida problēma,

bet tagad, protams, jautājums par to, kādas pasakas šajos ilgtermiņa pārvadājuma līgumos šie pretendenti ir sastāstījuši, lai uzvarētu. 

Ir absolūti nepieņemami, ka šādu fundamentālu valsts funkciju – nodrošināt cilvēkiem pārvietošanās brīvību – mēs esam ielikuši, iespējams, kartelizētu pārvadātāju rokās, kas nav spējīgi pat izpildīt savas līgumā uzņemtās saistības," pauda Briškens.

ATD Latvijas Radio skaidroja, ka teju 750 neizpildītie reisi ir vien aptuveni 0,3% no vairāk nekā 223 tūkstošiem reisu, kas "Liepājas autobusu parkam" līdz šim bija jāizpilda. Lai līgumu lauztu, noprotams, ka ir jābūt vismaz 2% neizpildīto reisu jeb vismaz sešas reizes vairāk. 

ATD pārstāve Sanita Heinsberga norādīja: "Mēs šobrīd gaidām viņu rīcības plānu, jo jūtam, ka situācija, kas bija Pierīgā augustā, dažādos variantos ietekmē arī Liepājas maršruta tīkla daļu, citreiz arī Ogres, Aizkraukles maršruta tīkla daļu. Līdz ar to mēs gaidām atjaunoto rīcības plānu šai situācijai. Mēs neesam komentējuši un arī nekomentējam līguma laušanas iespēju, jo diezgan daudz ir atkarīgs no rīcības plāna, ko pārvadātājs arī dos."

ATD par augustā Pierīgā neizpildītajiem autobusu reisiem uzņēmumam piemērojusi 500 eiro sodu, taču Briškens uzskata, ka sods ir nesamērīgs. Tas, gluži otrādi – uzņēmumu motivējot optimizēt apstākļus.

Atbildes no ATD Briškens sagaidot līdz pirmdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti