Dienas ziņas

Varēs izvēlēties personu apliecinošu dokumentu saņemšanas vietu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daļā veikalu atjaunota norēķināšanās ar depozīta kuponiem

Daļā veikalu atjaunota norēķināšanās ar depozīta kuponiem

Joprojām turpinās darbi pie kiberuzbrukumā 16. jūlijā ietekmētās depozīta kuponu atprečošanas sistēmas, bet daļā tirdzniecības vietu iespēja norēķināties ar depozīta kuponiem atjaunota, informēja SIA "Depozīta iepakojuma operators".

16. jūlijā Latvijas taromātu uzstādītāja "Tomra Systems ASA" IT infrastruktūrai notika kiberuzbrukums, ietekmējot norēķināšanos ar depozīta kuponiem.

Uzņēmumā informēja, ka "Tomra Systems ASA" kuponu atprečošanu nodrošina visā Baltijā un Skandināvijas valstīs, kas arī piedzīvojušas kiberuzbrukumu.

Daļā tirdzniecības vietu, piemēram, veikalu tīklos "Rimi" un "Lidl", kā arī lielā daļā "LaTs" veikalu norēķināšanās ar depozīta kuponiem ir atjaunota. Darbojas arī visi manuālie depozīta pieņemšanas punkti. 

SIA "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis uzsvēra, ka pašu taromātu darbība nav traucēta – tukšos iepakojumus ir iespējams nodot, pretī saņemot kuponu.

"Esam sazinājušies ar pārējiem tirgotājiem, kuru tirdzniecības vietās ir traucēta kuponu pieņemšana, un esam snieguši konkrētas rekomendācijas alternatīvu kontroles risinājumu ieviešanai. Citas valstis šādus risinājumus jau ir ieviesušas praksē, tādēļ ceram uz ātru un efektīvu sadarbību ar tirgotājiem arī Latvijā," pauda Stūrītis. 

Tie, kuriem ar kuponu nav izdevies norēķināties, tiek aicināti kuponus saglabāt un izmantot vēlāk, jo kupona derīguma termiņš ir viens gads kopš tā izdošanas dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti