Valgā aizturētie migranti patvaļīgi pametuši Muceniekus

Nedēļas nogalē Valgā aizturētā imigrantu grupa iepriekš bija patvaļīgi pametusi patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Muceniekos, sacīja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Igaunijas policijas patruļa svētdien ap plkst. 15 Valgā autobusu pieturā pamanīja ārvalstnieku grupu. Policija pārbaudīja ārvalstnieku dokumentus un konstatēja, ka viņi Eiropas Savienības (ES) teritorijā ieceļojuši nelikumīgi. 

Policija aizturēja 21 migrantu, kas Igaunijā ieceļoja no Latvijas. Ārvalstnieku grupā bija 14 vīrieši, piecas sievietes un divi bērni.

Dienvidigaunijas robežas un migrācijas uzraudzības dienesta vadītājs Tauno Tammiks aģentūrai BNS teica, ka šie migranti ir no Afganistānas, Indijas, Irākas, Irānas, Kamerūnas un Mali. Migrantu grupa pamanīta Valgas autoostā.

Šogad centru "Mucenieki" patvaļīgi pametušas 816 centrā ievietotas personas.

"Mucenieki" nav slēgta tipa iestāde. Tās iekšējās kārtības noteikumi paredz – ja patvēruma meklētājs vēlas atstāt izmitināšanas centru uz laiku, kas ilgāks par 24 stundām, viņam par to jāinformē izmitināšanas centra darbinieks. Par patvēruma meklētāja tiesībām uzturēties ārpus izmitināšanas centra tā darbinieks izdara atzīmi žurnālā.

Valsts robežsardzes vadība, iepriekš komentējot šādus gadījumus, norādījusi, ka patvaļīga iestādes atstāšana liecina, ka personas Latvijas piedāvātā aizsardzība neinteresē un tā vietā viņi vienkārši labas dzīves meklējumos dodas uz Rietumeiropu.

Gadījumos, kad ārzemnieki patvaļīgi atstājuši izmitināšanas centru, patvēruma lūgums tiek pārtraukts, bet, ja patvēruma meklētājs tiek nodots atpakaļ vai pats atgriežas centrā, viņam ir tiesības prasīt atsākt patvēruma iesnieguma izskatīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti