Dienas ziņas

Uz Ukrainu sūta Latvijā ražotas moduļu mājas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsīs meklē putnu šāvēju

Policijai neizdodas Cēsīs atrast putnu šāvēju, lietu nodod Valsts meža dienestam

Cēsīs uzradies putnu šāvējs, kurš ievainojis un nogalinājis putnus. Vietējā veterinārārste atzina, ka viņai pēdējā laikā nācies glābt ne tikai putnus, bet arī sašautus mājdzīvniekus. Policijai vardarbīgo cilvēku atrast nav izdevies, un tagad lieta nodota Valsts meža dienestam.

Priekuļu veterinārārste Baiba Priedniece pastāstīja, ka baltu mājas balodi, kas nebija spējīgs lidot, savā pagalmā pamanīja kāda iedzīvotāja. Pēc pāris dienām putns noķerts un atvests uz klīniku. Vetārsti putna krūškurvī pamanīja pneimatiskā ieroča šāviņa pēdas.

"To izdevās izņemt, un dzīvnieks tika atdots cilvēkam, kas viņu atnesa. Viņa rūpējas, kopa brūces, bet diemžēl putniņš pēc nedēļas aizgāja bojā," turpināja Priedniece.

Sieviete, kura putnu centās glābt, savu stāstu izklāstīja rakstiski: 

"Rīkojos sirdsapziņas  vadīta, jo nekad nevaru aiziet garām nelaimē nonākušajiem, tas ir jebkura pienākums. Nedomāju, ka par to man būtu jāstāsta televīzijā, tas nav nekas īpašs, tas jādara katram. Bet pret tiem neliešiem, kas nezina, kā izmantot savu brīvo laiku un šaudās, jārosina krimināllieta vai piespiedu darbs, kas iemācītu viņiem saprast dabas vērtības."

Veterinārste uzsvēra, ka Cēsīs un Priekuļos šādi gadījumi nav reti. Iepriekš pilsētā jau ir bijuši putnu un mājdzīvnieku nīdētāji.

"Bijuši gadījumi gan Cēsīs, gan mūsu ciematā (Priekuļos), kad tiek sašauti gan kaķi, gan suņi ar pneimatiskajiem ieročiem. Parasti tie ir apzināti rajoni. Cēsīs zinu apmēram trīs vietas, kur ik palaikam kāds savainots dzīvnieks uzrodas. Lielākoties tie ir kaķi," zināja stāstīt Priedniece.

Baltā baloža glābēja vērsās policijā par vardarbību pret dzīvniekiem. Policija līdz šim vainīgo atradusi nav, kā arī lietu nodevusi Valsts meža dienestam, kas tik un tā lūgs policijas palīdzību.

Valsts meža dienesta Medību daļas vecākais inspektors Madars Zariņš sacīja, ka par šādu vienu šāvienu var dabūt sodu no 40 līdz pat 500 eiro apmērā.

Valsts meža dienests sākumā plāno iepazīties ar policijas atsūtītajiem izmeklēšanas rezultātiem, kur tika arī aptaujāti vietējie iedzīvotāji, un pēc tam domās, kā meklēt putnu šāvēju.

Gan Valsts meža dienests, gan veterinārārste aicināja cilvēkus uzreiz vērsties policijā, ja ir ziņas par vardarbību pret dzīvniekiem.

"Problēma nav par vienu konkrēto putnu, bet par to, ka cilvēki pieļauj, ka šādas lietas var atļauties darīt un palikt nesodīti.  Daži šo uzskata arī par izklaidi," sacīja Priedniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti