Dienas ziņas

Kārlis Bardelis ar laivu un riteni apbraucis apkārt pasaulei

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Aiztur vīrieti par seksuālām darbībām ar nepilngadīgu meiteni

Vidzemē aiztur pedofilu dažus mēnešus pēc iznākšanas no cietuma

Izmantojot sociālo platformu kā aizsegu, kāds vīrietis Vidzemē sazinājies un veicis seksuāla rakstura darbības ar nepilngadīgu meiteni. 1985. gadā dzimušais vīrietis pērn decembrī iznāca no cietuma, kur atradās pusotru gadu par līdzīgu noziegumu. Pagāja tikai pāris mēneši, kad šī persona atkal ir aizturēta. Policija lēš, ka šī persona pēc izmeklēšanas atkal nonāks cietumā.

Valsts policija februārī saņēma informāciju, ka ar nepilngadīgu meiteni, kas ir jaunāka par 16 gadiem, kāds aptuveni 40 gadus vecs vīrietis tikšanās laikā veicis seksuāla rakstura darbības. 

Valsts policijas Dienvidvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas priekšnieks Andris Turkins pavēstīja, ka vīrietis ir Cēsu novada iedzīvotājs. "Par pārkāpumu uzzinājām no iesniedzējas, no nepilngadīgās personas likumiskā pārstāvja, kas griezās policijā. Attiecīgi mēs uz šo iesniegumu reaģējām, tika uzsākts kriminālprocess un veiktas izmeklēšanas darbības, kas vainagojās ar to, ka persona tika noskaidrota," viņš informēja.

Vīrietis pusotru gadu cietumsodu izcieta par tādu pašu noziegumu – par nepilngadīgu personu tikumības un dzimumneaizskaramības pārkāpumiem.

Pēc izciestā soda viņam uzlikta probācijas uzraudzība līdz 2027. gadam, taču pagāja vien pāris mēneši un vīrietis atkal kāpa uz noziedzības takas. 

Aizturētais komunicējis caur sociālo vietni "Snapchat", kur uzdevās par citu personu, jaunāku gados, un ieguva nepilngadīgās personas uzticību. 

Tikšanās laikā persona arī veica savas seksuālās rakstura darbības, sacīja Turkins.

Policija norāda, ka jauniešu vidū populārās platformas ir vietnes, kuras nereti izmanto pedofili. Pirms vairākiem gadiem jau notika līdzīga rakstura noziegums Cēsu pusē, kur vīrietis, uzdodoties par fotogrāfu, savos tīklos ievilināja jaunas un arī nepilngadīgas meitenes. 

"Uz doto brīdi 100% to apgalvot nevar. Mēs pie tā strādājam, lai pārliecinātos, vai šis pats vīrietis uzdarbojas, vai tā ir bijusi kāda cita persona," pavēstīja Turkins.

Ja pierādīsies, ka šis vīrietis ir viena un tā pati persona, tad viņš policijai bijis zināms jau vismaz no 2019. gada.

Tiesa aizdomās turētajam piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. Par seksuāla rakstura darbībām pret personu, kas nav sasniegusi 16 gadu vecumu, var draudēt cietumsods līdz pieciem gadiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti