16.marta pasākumi notiks Rīgā, Lestenē un Jēkabpilī

Rīgas dome šogad atļāvusi "Daugavas vanagu" un biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" pieteiktos leģionāru atceres pasākumus. Savukārt "Latvijas Antinacistiskās komitejas" pieteiktais pasākums ir atļauts, tomēr nosakot, ka tas nedrīkst notikt vienlaikus ar citu rīkotāju pieteiktajiem pasākumiem.

16.marts

16. marts Latvijā ik gadu tiek gaidīts ar bažām: vai leģionāru piemiņas gājiens Rīgas centrā un ziedu nolikšana pie Latvijas simbola – Brīvības pieminekļa – izraisīs provokācijas un kā tas atbalsosies pasaulē.

Galvaspilsētā Rīgā leģionāru atceres pasākumus ievadīs jau tradicionālais dievkalpojums Svētā Jāņa baznīcā. Dievkalpojums sākas plkst. 10. Savukārt plkst.11 sāksies gājiens no baznīcas līdz Brīvības piemineklim un ziedu nolikšana pie pieminekļa.

 

Pēcpusdienā – plkst. 14 - leģionārus pieminēs Lestenes Brāļu kapos.

Leģionāru atceres pasākumi šogad notiek arī citviet. Jēkabpilī četros pēcpusdienā notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa "Kritušajiem par Tēviju", bet vēlāk Krustpils kultūras namā atklās Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi "Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai", kā arī notiks leģionāru godināšana un koncerts.

Iekšlietu sistēmas amatpersonas solījušas, ka šogad sabiedriskās kārtības nodrošināšanā tiks iesaistīti vēl lielāks skaits policistu nekā citus gadus.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka šogad 16.martā konfrontācijas riski ir lielāki nekā iepriekšējos gadus.

Pērn tradicionālajā latviešu leģionāru piemiņas gājienā piedalījās vairāk cilvēku nekā 2016.gadā. Lai gan tā laikā aizturēti pieci cilvēki, būtisku provokāciju vai citu nopietnu sabiedriskās kārtības traucējumu nebija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti