Dienas ziņas

Piektdien un sestdien Lucavsalā notiks "Positivus"

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Taps jauna sporta halle Ķekavas vidusskolēniem

Taps jauna sporta halle Ķekavas vidusskolēniem

Ķekavas novadā daļa skolēnu sporta nodarbības spiesti aizvadīt skolas koridoros vai foajē telpā. Pēc vairāku gadu vilcināšanās novads beidzot sācis rīkoties, lai pēc pāris gadiem taptu jauna multifunkcionāla sporta halle, kas varētu izmaksāt līdz trīs miljoniem eiro. Tikmēr vietējā sabiedrība pieprasa arī ledus halli pašvaldībā.

Ķekavas vidusskolā no 1. līdz 12. klasei mācās aptuveni 1500 skolēni. Telpu trūkumu sporta nodarbībām Ķekavas vidusskola risina, kā nu māk.

"Mums vienlaicīgi sporta stundas notiek 2–3 klasēm un ārā vienlaicīgi. Līdz ar to sporta zāle, kura ir pie vidusskolas vecās ēkas, nespēj nodrošināt skolēniem sporta stundu norisi. Tā kā zālē notiek sporta stundas sākumskolas klasēm, tad vecāko klašu skolēni sporto foajē 2. stāvā. Tur galda tenisa nodarbības notiek," stāstīja Ķekavas vidusskolas direktore Sandra Pugovka.

Tiek izmantotas arī citas iespējas, piemēram, netālu esošais Ķekavas Sporta klubs un sākumskolas ēkas infrastruktūra. Arī bērnu vecāki teica, ka bērniem sporta stundās ir par šauru un jauna sporta halle ir akūti vajadzīga. 

Ķekaviete Iveta: "Tas, cik daudz te Ķekavas novadā bērniu gan lielie, gan mazie, es domāju, ka lielajiem atsevišķi noderētu vieta, kur trenēties."

Ķekavietis, Kristera tētis Kristens: "Es domāju, ka būtu nepieciešama, jo ir krietni par maz tas."

Jaunas sporta halles būvniecība Ķekavas vidusskolas skolēniem bija ierakstīta pašvaldības attīstības plānā jau pirms vairākiem gadiem.

Beidzot šogad sperti soļi, lai nākamo divu gadu laikā varētu halli uzcelt.

"Šobrīd, redzot faktisko vidusskolēnu [skaita] pieaugumu un kopīgo trūkumu tieši telpu sporta veidam, dome pieņēma lēmumu šogad šo jautājumu sākt risināt. Ir izsludināts iepirkums, pavisam drīz mēs uzzināsim cenu," sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Latvijas attīstībai"/"Izaugsme").

Augustā dome plāno iesniegt visus nepieciešamos dokumentus aizņēmuma saņemšanai Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē.

"Tie ir 2,5–3 miljoni eiro par šo sporta halli, kurā ir divi sporta laukumi  – basketbolam, futbolam, mini volejbolam, florbolam, treneru telpa, inventāru telpa, viss minimālais, kas nepieciešams, lai novadītu kvalitatīvu izglītības programmu sportā," piebilda pašvaldības vadītājs.

Kamēr tiek gaidīts Izglītības un zinātnes ministrijas atzinums, paralēli novada sporta aktīvisti vietnē "manabalss.lv" vāc parakstus arī par ledus halles būvniecību.

Šobrīd Ķekavas novadā ir divi ārā hokeja laukumi. Viens pie vidusskolas, bet otrs – Baldonē, šogad taps arī trešais Baložos. Slēgta tipa hokeja halle līdz šim investīviju attīstības plānos nav bijusi.

"Deputāti varētu atbalstīt, taču konkrētu termiņu, kad šāda halle varētu tikt realizēta, būtu grūti prognozēt," sacīja Žilko.

Domē norādīja – prioritāte patlaban ir topošā sporta halle skolēniem, bērnudārzu rindu mazināšana un ceļu infrastruktūras sakārtošana.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti