Bulduru bibliotēkas ēku izsola par 369 180 eiro; pircējs izvairīgs par nākotnes plāniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Bulduru bibliotēkas ēku izsolē par vairāk nekā 369 tūkstošiem eiro iegādājusies biedrība "K-123A". Jaunais īpašnieks gan pašlaik atturējās komentēt ēkas un tās apkārtnes teritorijas turpmāko izmantošanu.

Sākotnēji Jūrmalas dome gan solīja vēsturisko, speciāli bibliotēkas vajadzībām Bulduros celto ēku renovēt, bet vēlāk atzina – tas ir parāk dārgi. Tāpēc šopavasar sekoja lēmums šo vairāk nekā 500 kvadrātmetrus plašo ēku nodot izsolē.

Divi pretendenti

Vēsturiskās ēkas sākumcena izsolē bija 351 600 eiro. Izsoli noslēdza 16. jūnijā, tajā piedalījās divi pretendenti. Tās uzvarētājs piedāvāja cenu – 369 180 eiro.

Uzvarētājs ir biedrība "K-123A", kas apsaimnieko renovētu daudzdzīvokļu trīsstāvu mūra ēku Šķirotavā, Krustpils ielā 123A.

Biedrības pārstāvis telefonsarunā apstiprināja uzvaru izsolē, taču par ēkas turpmāko izmantošanu bija nerunīgs, piebilstot vien, ka iespējami dažādi ēkas un teritorijas izmantošanas varianti.

Šo ēku var izmantot kā viesnīcu, daudzdzīvokļu namu vai pārveidot par privātmāju.

Pašlaik zināms vien tas, ka atbilstīgi izsoles noteikumiem augstākās cenas nosolītājam mēneša laikā pēc paziņojuma par pirkumu saņemšanas jāiemaksā visa pirkuma maksa, atrēķinot iemaksāto nodrošinājumu.

Turpinās sekot ēkas liktenim

Jūrmalas domes opozīcijas deputāts Jānis Asars (Nacionālā apvienība) atgādināja, ka vēl pirms izsoles beigām sludinājumu portālā ss.lv bija redzams sludinājums, kurā Bulduru bibliotēkas ēku piedāvā pārdot par krietni augstāku cenu – 550 000 eiro.

Jūrmalas pašvaldība noraidīja saistību ar sludinājumu, uzsverot, ka ēku tobrīd neviens vēl nevarēja pārdot. Taču opozīcijas deputāts vērtēja, ka

ar izsoles noslēgšanos kaislības ap šīs ēkas izmantošanu vēl nerimsies.

"Noteikti turpināsim pievērst uzmanību. Ir vairāki Bulduru bibliotēkas lasītāji, kuri šo ēku apmeklēja regulāri, bet uz jauno bibliotēku teātra ēkā atsakās iet, atzīstot, ka šīs telpas ir nepiemērotas un ka šis risinājums izveidots tikai tādēļ, ka domes vadība negaidīja šādu sabiedrības spiedienu, sašutumu. Cilvēki, teiksim tā, tur roku uz pulsa, vēros, kas notiek," teica Asars. 

00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Ēkas turpmākajam liktenim uzmanību pievērsīs arī aktīvie jūrmalnieki, kuri līdz pēdējam brīdim cerēja uz ēkas atjaunošanu un saglabāšanu bibliotēkas vajadzībām

Iedzīvotāju pārstāve Laura Barone stāstīja, ka paguvuši vērsušies gan Kultūras ministrijā, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, taču nācies secināt – pēc procedūras viss ir pareizi.

"Paradoksālā kārtā juridiski likumīgi iespējams legāli veikt tādas darbības, kas nekādā veidā neatbalsta kultūru vai nav par labu tādām lielākām, plašākām iedzīvotāju interesēm.

Tas parāda pilsētas vadības vērtību sistēmu. Tas ir piemērs tam, ka pilsoniskā aktivitāte nav pārāk vajadzīga,"

secināja Barone.

Aktīvākie Bulduru apkaimes iedzīvotāji uzskatīja, ka ēkas pārdošana ir netālredzīga, jo iedzīvotāji neatgriezeniski zaudēs labu sabiedrisko ēku, kuras remontā būtu jāiegulda tikai nelieli līdzekļi. Turklāt Bulduru bibliotēkas ēkai ir arī kultūrvēsturiska nozīme, jo tā ir pirmā īpaši bibliotēkas vajadzībām būvētā ēka Jūrmalā.

KONTEKSTS:

Ēkas Edinburgas prospektā saglabāšanai Bulduru bibliotēkas vajadzībām jūrmalnieki pērn vāca parakstus un rīkoja piketu pie pilsētas pašvaldības ēkas. Bulduru bibliotēkas aktīvo aizstāvju grupa aicināja pašvaldību šo ēku renovēt, tajā veidot vienotu pilsētnieku kopienas centru.

Tomēr Jūrmalas dome pērn 18. augusta sēdē ar vienpadsmit balsīm "par" un četrām "pret" pieņēma lēmumu reorganizēt pašvaldības bibliotēkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti