Panorāma

Lietuvā būs prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Panorāma

Panorāma

Baldones sanatorijas teritorijā atrasti 12 migranti

Baldones sanatorijas teritorijā aiztur 12 nelikumīgi no Baltkrievijas ieceļojušas personas

Robežsargi, pārbaudot informāciju par aizdomīgām personām, Baldones sanatorijas teritorijā pirmdien, 13. maijā, aizturēja 12 personu grupu. Intervijas laikā noskaidrots, ka 11 Indijas un viens Pakistānas pilsonis iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši Latvijas–Baltkrievijas robežu, paziņojumā medijiem informēja robežsardze.

Personas aizturētas un ievietotas Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils".

Nelikumīgi Latvijā iekļuvušo personu grupu dienesti atklāja agrā rīta stundā, reaģējot uz informāciju par sadūmojumu bijušās Baldones sanatorijas telpās, kur konstatēja ne vien dūmu avotu, bet arī 12 cilvēkus.

Uz izsaukumu par sadūmojumu ieradās gan ugunsdzēsēji, gan pašvaldības policija.

"Sadūmojums ir bijis saistībā ar to, ka, visticamāk, šie cilvēki ir mēģinājuši kaut kādā veidā sasildīties.

Tas izvērtās par nelielu ugunsgrēku, kas piesaistīja uzmanību," stāstīja Ķekavas novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš.

Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks ģenerālis Ivars Ruskulis Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pastāstīja, ka tālāk notiks šo personu izraidīšana no Latvijas, ja vien viņi nepieprasīs patvērumu.

Baldones sanatorijas teritorijā aiztur 12 nelikumīgi no Baltkrievijas ieceļojušas personas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ruskulis arī atklāja, ka visu apstākļu noskaidrošana ir apgrūtināta, jo aizturētie nerunā angļu, franču vai kādā citā Eiropas valodā, ko pārzina robežsardzes amatpersonas, tāpēc ir jāpiesaista tulks.

Robežsardze savukārt paziņojumā medijiem atgādināja, ka šogad par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai vai nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā uzsākti 10 kriminālprocesi pret 15 personām.

Pērn oktobrī ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un citu noziedzīgo darbību organizēšanu un veikšanu, kas saistītas ar nelegālo migrāciju uz Latviju. Jaunie grozījumi paredz arī ilgstošu brīvības atņemšanu.

Bet Ķekavas pašvaldības policijas priekšnieks uzskata, ka bijušajā Baldones sanatorijas ēkā viņi nevarētu būt uzturējušies ilgi, jo viņus noteikti kāds būtu pamanījis.

"Pirmšķietami, kā mums likās, ka iekļūšana ēkā ir novērsta ar skaidu plāksnēm... Bet, kā redzam, tas nav līdzējis un... Apsekosim arī citas šādas ēkas, lai novērstu," norādīja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Latvijas attīstībai"/"Izaugsme").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti