Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kāds ir valsts ilgtermiņa plāns lauku reģionu attīstībā?

Krustpunktā

Krustpunktā: Kariņš veidos jaunu valdību; Zemgalē likvidē vētras sekas

Krustpunktā VIP intervija: NMPD vadītāja Liene Cipule

«Ātrie» redz sociālās problēmas: vairāk «smago» narkotiku un atbalsta trūkums vientuļiem senioriem

Latvijā trūkst sazobes ar sociālajiem dienestiem gadījumos, kad sociālās problēmas novēro neatliekamās palīdzības sniedzēji. Šobrīd mediķi īpaši novēro problēmas ar smago narkotiku lietošanu un atbalsta trūkumu vientuļiem, veciem cilvēkiem, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Sociāla tipa izsaukumi ir raksturīgi visiem neatliekamās palīdzības sniedzējiem visā Eiropā un pasaulē. Taču Latvijā problēma ir sazobes trūkums ar sociālajiem dienestiem. "Faktiski nav tādu dienestu, kurus var piesaistīt," sacīja Cipule.

Tāpat pēdējā gadā pieaudzis to izsaukumu skaits, kas saistīti ar narkomāniju.

Pieaug arī izsaukumu smagums un tas, cik daudz nākas lietot medikamentu, kas ir antidots. "Mēs to lietojam arvien vairāk, un šīs narkotikas patiešām tik spēcīgas, ka agrāk tās bija četras–piecas ampulas, tagad jau tuvojas desmit ampulām uz vienu situāciju, lai glābtu dzīvību. Ne vienmēr arī izdodas," atklāja Cipule.

Daļu izsaukumu, kas nav neatliekami, veido arī vientuļi veci cilvēki, kuriem nav nodrošināts pietiekams atbalsts ikdienā, nav nodrošināti medikamenti.

NMPD cer attiecībā uz šiem gadījumiem uzlabot sadarbību ar pašvaldībām.

"Nav vienotas sistēmas, kur mēs vienkārši kā dienests ziņojam. Lai mēs varam to vecmāmiņu atstāt mājās, zinot, ka viņai pēc divām stundām vai nākamajā rītā atnāks kāds, kas tiks ar viņu galā. Tā gan ir liela, liela problēma," skaidroja Cipule, norādot, ka tas veido papildu slodzi mediķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti