Panorāma

Tiesa no apcietinājuma atbrīvo vīrieti, kurš sadūris sievu

Panorāma

Panorāma

Aicina ziedot gultu iegādei plūdos Ukrainā cietušajiem

«Cilvēki guļ uz vēsām grīdām.» No Latvijas uz Ukrainas dievnamiem sūta gultas

Lai palīdzētu plūdos cietušajiem ukraiņiem pēc Kahovkas HES spridzināšanas, Latvijas organizācijas sūta palīdzības kravas. Viena no tādām ir mācītāja Pētera Eisāna izveidotā biedrība, kura gatavo kravu ar gultām. Tās nonāks Ukrainas dievnamos, kur pašlaik ļoti daudz cilvēku nakšņo uz vēsajām baznīcas grīdām.

Šī nav pirmā reize, kad uz Ukrainu tiek sūtītas gultas, tomēr tagad pieprasījums ir ievērojami lielāks. Cilvēki ir zaudējuši savas mājas un kopā ar tām arī pagrabos krātās pārtikas rezerves. Mācītājs Pēteris Eisāns stāstīja, ka uz Ukrainu tagad sūtīs 60 divstāvu gultas. Bet nepieciešams daudz vairāk.

"Es pats esmu mācītājs, tāpēc mums ir sadarbība ar draudzēm. Un dievnami ir vieni no tādiem spēka centriem Ukrainā.

Arī dievnamos jau no kara sākuma patvērumu un pārtiku atrod cilvēki. Ir jau divas konkrētas vietas, kur jau gaida. Un saka, ka mums cilvēki vienkārši guļ uz grīdām," norādīja mācītājs un labdarības akcijas "Zvaigzne austrumos" vadītājs Pēteris Eisāns.

Martā tika nosūtīta pirmā krava ar gultām, bet tagad komplektē nākamo. Un, gatavojot šo, jau domā par nākamo. "Šo fūri mēs plānojam nākamās nedēļas nogalē sūtīt. Gultiņas, un arīdzan pa ceļam mēs plānojam Polijā iekraut pārtiku, mums tur ir sadarbības partneri. Pārtika ies uz tieši tām vietām, kur cilvēki cietuši no plūdiem," stāstīja Eisāns.

Mācītājs aicina ziedot. Katra uz Ukrainu aizvestā gulta nozīmēs, ka kāds, kurš zaudējis visu savu iedzīvi, vismaz varēs gulēt gultā, nevis uz baznīcas vai sporta zāles grīdas. Un, ja nu saziedos vairāk gultām, nekā var paspēt saražot līdz sūtīšanai, tad par to naudu iepirks pārtiku.

"Pārtika patiesībā ir diezgan liels izaicinājums. Jo viņiem bija pagrabi, kuros bija kartupeļi, speķītis. Bija gurķīši iemarinēti. Un cilvēkiem tiešām tagad nav nekā. Un cilvēkiem, kas palīdz, tagad tas tiešām ir izaicinājums, jo pēkšņi ir diezgan daudz cilvēku, kas jāpabaro un jāizgulda," skaidroja mācītājs. 

Eisāns norādīja, ka ceturtdien ukraiņi lūguši vēl 130 gultas. Ziedot iespējams vietnē "zvaigzne austrumos.lv", maksājuma uzdevumā norādot "Ziedojums Ukrainai".

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti