Tā dēvētajiem «Baltijas antifašistu» izveidotājiem inkriminē noziedzīgas organizācijas vadīšanu

Valsts drošības dienests (VDD) tā dēvētajā "Baltijas antifašistu" krimināllietā ir mainījis nozieguma kvalifikāciju uz smagāku. Personu apvienībai, kas izvērsa pretvalstiskas aktivitātes, izmantojot ziņojumapmaiņas platformu "Telegram", ir inkriminēta noziedzīgas organizācijas vadīšana un piedalīšanās šādas organizācijas izdarītajos noziegumos, paziņojumā medijiem informēja VDD.

Šo kriminālprocesu dienests uzsāka pērn 28. novembrī saistībā ar pretvalstiskām aktivitātēm un agresorvalsts Krievijas interešu atbalstīšanu platformā "Telegram" izveidotajā kanālā "Baltijas antifašisti" (tulkojums no krievu valodas) un citos līdzīga satura kanālos.

Tobrīd dienests kriminālprocesu uzsāka par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Pašlaik dienests ir mainījis "Baltijas antifašistu" pret Latvijas valsti vērsto noziedzīgo darbību juridisko kvalifikāciju, jo izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka "noziedzīgās darbības izdarītas speciāli šim nolūkam izveidotas noziedzīgas organizācijas ietvaros", informēja dienests.

Saskaņā ar dienesta rīcībā esošo informāciju, šo organizāciju 2022. gada novembrī izveidoja vismaz pieci Latvijas valstspiederīgie, "savstarpēji vienojoties par sasniedzamajiem mērķiem, kas ietver sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu pret Latvijas valsti", norādīja dienests.

Iepriekšplānoto noziegumu koordinēšanai organizācija platformā "Telegram" izveidoja kanālu "Baltijas antifašisti" un vairākus ar to saistītus kanālus, secināja VDD.

Organizācija šos kanālus mērķtiecīgi un sistemātiski izmanto dažādām pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstām aktivitātēm, tajā skaitā neizpaužamu ziņu un citu ziņu nelikumīgai vākšanai nolūkā nodot tās Krievijas specdienestiem un citām institūcijām.

Šajos kanālos regulāri tiek publicēti aicinājumi vākt informāciju par Latvijas valsts amatpersonām, valsts pārvaldes institūciju darbiniekiem, valsts drošības iestāžu darbiniekiem, Latvijas bruņoto spēku amatpersonām, Ukrainas pusē karojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, kā arī citām fiziskām un juridiskām personām, kas ar savu darbību vērsušās pret Krievijas agresiju.

Tāpat minētajos kanālos regulāri pausts atbalsts Krievijas izvērstajam karam Ukrainā.

VDD  "Baltijas antifašistu" publicētajā saturā ir fiksējis aicinājumus prettiesiski piedalīties Ukrainā notiekošajā karadarbībā, kā arī vākt un nodot finanšu līdzekļus Krievijas karavīriem Ukrainā.

Kriminālprocesa ietvaros patlaban trīs personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un drošības līdzeklis – apcietinājums. Vēl trīs personām ir piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Zināms, ka viena no aizturētajām personām ir ilggadējā partijas "Latvijas krievu savienība" aktīviste Tatjana Andrijeca. Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka

aizdomās turamā statuss piemērots arī prokremliskajam aktīvistam, bijušajam eirodeputātes Tatjanas Ždanokas palīgam Aleksandram Žgunam.

Starp kanāla aktīvistiem ir arī bijusī Daugavpils iedzīvotāja Viktorija Matule, kas regulāri paudusi atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, kā arī Sergejs Vasiļjevs, kurš ar pseidonīmu "SeVa_Riga" dažādās vietnēs publicējis prokremlisku saturu.

VDD brīdina, ka par iesaistīšanos noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" noziegumos draud kriminālatbildība.  

Par noziedzīgas organizācijas vadīšanu vai piedalīšanos šādas organizācijas izdarītajos noziegumos var tikt piemērots mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aģentūra LETA iepriekš ziņoja, ka šajā lietā dienests šogad februārī aizturēja prokremlisku aktīvisti Tatjanu Andrijecu, kuru VDD minējis 2021. gada darbības pārskatā, kur teikts, ka 2021. gada otrajā pusē par nereģistrētās organizācijas "Krievijas tautiešu Latvijā jauniešu padomes" (KTLJP) vadītāju tika iecelta partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) aktīviste un Sanktpēterburgas Valsts universitātes studente Andrijeca.

Viņa ir viena no kanāla "Baltijas antifašisti" administratoriem un moderatoriem. Persona kopš 2022. gada augusta dzīvoja Krievijā, taču gada sākumā ieradās Latvijā.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti