VDD sāk kriminālprocesu par «Baltijas antifašistu» pretvalstiskām aktivitātēm lietotnē «Telegram»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 28. novembrī ir uzsācis kriminālprocesu saistībā ar pretvalstiskām aktivitātēm saziņas lietotnē "Telegram" izveidotos kanālos, kuras izvērsušas par "Baltijas antifašistiem" sevi dēvējošas personas.

Šajos "Telegram" kanālos tiek apkopota informācija par Latvijas amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām, kuru darbība ir vērsta pret Krievijas interesēm. Kanālos tiek publicēta arī sensitīva rakstura informācija, piemēram, par šo personu iespējamo dzīvesvietu un ģimenes locekļiem. Tā dēvētie "antifašisti" norāda, ka informāciju paredzēts nodot Krievijas specdienestiem un citām agresorvalsts institūcijām, lai vērstos pret šīm personām.

Kriminālprocess uzsākts, pamatojoties uz Krimināllikuma 81.1 pantā paredzētā noziedzīga nodarījuma pazīmēm, t.i., par  palīdzību ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā.

VDD rīcībā esošā informācija liecina, ka pretvalstiskajās aktivitātēs ir iesaistīti Latvijas valstspiederīgie, kuri pašlaik dzīvo Krievijā. VDD vērtējumā Krievija šīs personas izmanto propagandas un ietekmes pasākumu īstenošanai pret Latvijas Republiku. Šo aktivitāšu galvenais mērķis ir ietekmēt sabiedrisko domu un lēmumu pieņemšanas procesu Latvijā, izdarot psiholoģisku spiedienu pret Latvijas amatpersonām, kā arī citām sabiedrībā zināmām personām, kuras savā politiskajā un sabiedriskajā darbībā aktīvi vēršas pret Krievijas izvērsto agresīvo karu Ukrainā. 

"Varam norādīt, ka VDD ir noskaidrojis pretvalstiskajās aktivitātēs iesaistīto Latvijas valstpiederīgo identitātes. Šīm personām ierodoties Latvijā, pret tām tiks veiktas procesuālās darbības," norādīja dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti