Augšdaugavas novadā naktī nostiprināts dambis; darbos iesaistīti glābēji un zemessargi

"Tad, kad cilvēki varēs priecāties un svinēt Lieldienas, Augšdaugavas novads cīnīsies ar plūdiem", Latvijas Radio atzina pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe. Pagājušā nakts aizvadīta nemierīgi – ceļoties ūdens līmenim Daugavā, pašvaldībai nācies saukt palīgā ugunsdzēsējus un zemessargus dambja stiprināšanā.

Dzalbe skaidroja, ka aptuveni 20 ģimenes plūdu dēļ ir evakuējušās no mājvietām, taču nav lūgušas pašvaldībai palīdzību pēc pagaidu dzīvesvietas.

Augšdaugavas pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņš norādīja: "Mēs arī brīdinājām, ka būs briesmās mūsu vasarnīcu kooperatīvs "Maļutki", kas ir Augšdaugavas novada Tabores pagastā. Sākās sūce, sākām stiprināt dambi un stiprināšanas darbu rezultātā trāpījām bebra alā, un traktors palika kā dambja nostiprinājums, tāpēc tālāk saucām gan ugunsdzēsējus, gan arī zemessargus, lai nostiprinātu dambi jau ar rokām, maisiem. Situāciju stabilizējām divos naktī, šobrīd tāda smagi stabila situācija, kad pamazām, pamazām cilvēku dzīvesvietas applūst, bet ūdeni nav kur likt, jo upes līmenis ir mazliet augstāks nekā iekšējā teritorijā, tāpēc pārsūknēt ūdeni varēsim tikai pirmdien, otrdien, kad sāks stabilizēties Daugavas līmenis un sāks pazemināties."

Kopš vakardienas Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī sasniedzis 7,51 metru virs stacijas nulles atzīmes, tāpēc pilsētā izsludināts oranžais brīdinājums. Ūdens līmenis arī šodien nav krities. Pašlaik tiešs apdraudējums cilvēkiem un mājām nepastāv. Situāciju uzmana 24 stundas diennaktī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti