Uz dziesmu svētkiem, festivālu «Summer Sound», «Prāta vētras» koncertu būs vilcienu papildreisi

Uz dziesmu un deju svētku norises vietām, festivālu "Summer Sound" un grupas "Prāta vētra" koncertu Liepājā, kā arī rokoperu "Lāčplēsis" Lielvārdē Sabiedriskā transporta padome 2. jūnija sēdē apstiprināja vilcienu papildreisus, informēja Autotransporta direkcija (ATD).

Festivāla "Summer Sound" dēļ izsludināti papildreisi līnijā Rīga–Liepāja – 3. augustā pulksten 18.25 vilciens no Rīgas kursēs līdz Liepājai, lai gan ierasti brauc līdz Dobelei. Papildreisi būs 4. augustā ap pulksten 13 uz Liepāju, bet 6. augustā – ap pulksten 12 uz Rīgu.

Grupas "Prāta vētra" koncerta apmeklētājiem būs papildreiss 22. jūlijā ap pulksten 13.50 no Rīgas. Savukārt pēc koncerta, 23. jūlijā, vilciens no Liepājas aties ap pulksten 01.10.

Savukārt 29. jūlijā pēc rokoperas "Lāčplēsis" noslēguma apmeklētājiem no Lielvārdes uz Rīgu būs pieejams vilciena papildreiss pulksten 1.15.

Lai XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku dalībnieki varētu laikus nokļūt uz koncertu norises vietām – koru lielkoncertu "Tīrums. Dziesmas ceļš", deju lieluzvedumu "Mūžīgais dzinējs", noslēguma koncertu "Kopā augšup" –, kā arī pēc tiem nokļūtu mājās vai mītnes vietās,

no 6. līdz 9. jūlijam tiks nodrošināti papildu vilcienu reisi maršrutā Rīga–Mangaļi–Rīga, kā arī papildu vilcieni no Rīgas uz Aizkraukli, Tukumu, Siguldu un Skulti, ko varēs izmantot arī svētku skatītāji.

Plānots, ka vilcienu sastāvi būs maksimāli ietilpīgi – sešu vagonu elektrovilcienu sastāvi. Informācija par konkrētiem papildreisiem būs pieejama pirms svētkiem.

Dziesmu svētku dalībniekiem, uzrādot svētku dalībnieka identifikācijas karti, no 2023. gada 2. jūlija līdz 10. jūlijam būs tiesības bez maksas izmantot dzelzceļa pasažieru pārvadājumus Rīgas valstspilsētas teritorijā A un B vilcienu zonā.

Jaunākie ATD apkopotie pasažieru pārvadājumu dati liecina, ka turpina pieaugt pasažieru skaits visu veidu sabiedriskajā transportā – reģionālie autobusi, vilciens, regulārie pārvadājumi pilsētās.

Pārvadāto pasažieru skaits gan autobusu, gan vilcienu maršrutos šogad ir pārsniedzis pēdējo gadu rādītājus, faktiski sasniedzot 2020. gada rādītājus.

Salīdzinot ar 2022. gada pirmajiem četriem mēnešiem, šogad pirmajā ceturksnī reģionālo sabiedrisko transportu izmantojuši par 20% vairāk pasažieru. Pasažieru plūsmas vēl nav pirmspandēmijas līmenī, bet tendence ir pieaugoša. Vērtējot pēdējo piecu gadu statistiku, visbūtiskākais pasažieru skaita pieaugums vērojams "Goda ģimene" karšu īpašnieku vidū, izmantojot reģionālo sabiedrisko transportu.

 

KONTEKSTS:

XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti