Panorāma

Brīvības svētkus šogad plaši svin Alūksnē

Panorāma

Panorāma

Televīzijas torņos plīvo Latvijas karogi

Televīzijas torņos 4. maijā plīvo Latvijas karogi

Sarkanbaltsarkanie karogi šodien valsts svētkos plīvo ne tikai pie mājokļiem, bet arī augstākajos apraides torņos visā Latvijā. Augstkāpēji mastos tos sāka celt jau aizvakar. Un Siguldas tornī ar viņiem kopā kāpā Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa.

Augstkāpēji un inženieri saka, ka skats no "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) apraides torņa Siguldā ir labākais, kāds no biroja Latvijā ir iespējams.

Tornī var uzkāpt 85 metru augstumā un Latvijas karogs plīvo vēl 15 metru augstāk.

Tas veidots no īpaša auduma, lai izturētu vēja brāzmas.

LVRTC augstkāpēju un inženieru darba pienākumos ir veikt apkopes, remontu un kalibrāciju visdažādākajām antenām, kuras atrodas uz torņa. Tomēr katru dienu uz paša torņa augšu netiek kāpts. Tas tiek darīts uz valsts svētkiem 4. maijā un 18. novembrī, stāstīja LVRTC augstkāpējs, inženieris Andris Bērziņš, kuram šī ir jau sestā sezona karoga likšanā.

"Bērnībā es noteikti nezināju, ka es kāpšu torņos. Man pat tādas domas nebija. Es pabeidzu radio aparatūras regulatorus Rīgā un vienkārši te bija jāiet praksē. Un tā sanāca, ka es nokļuvu šeit," piebilda Bērziņš.

Šis apraides tornis ir ar garu vēsturi. Torņa vietā sākotnēji bija plānots būvēt pazemes raķešu šahtu, tomēr plāni mainījās un apraides torni uzbūvēja 1972. gadā. Sākotnēji tā augšdaļā bija sarkanbaltsarkans aviācijas brīdinājuma krāsojums. Padomju vara to pamanot, dažas dienas vēlāk pavēlēja to mainīt un krāsojumam tika pievienota vēl viena balta un sarkana josla.

Šis tornis atšķirīgs no citiem ar to, ka Latvijas karogu tā mastā var labi redzēt teju visā pilsētā. 

Latvijas karogi šodien plīvo kopumā 16 LVRTC apraides torņos. Augstākais karogu masts ir Zaķusalas tornī, bet visaugstāk virs jūras līmeņa karogs plīvo Cesvainē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti