Daugavas aizsargdambja pārbūvei Jēkabpilī tērēs gandrīz 17 miljonus eiro

Parakstīts līgums starp Jēkabpils novada pašvaldību un SIA "Jēkabpils PMK" par Daugavas aizsargdambja pārbūvi nepilnu 17 miljonu eiro apmērā, informēja pašvaldībā.

Šis ir Jēkabpils vēsturē finansējuma ziņā apjomīgākais līgums, uzsvēra Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija). Kopējās darbu izmaksas ir 16 931 289 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Priekšsēdētājs atzina, ka valdība reaģējusi "ļoti ātri" un, pateicoties atbalstam finansējuma piesaistē, pašvaldība varējusi noslēgt šo līgumu.

SIA "Jēkabpils PMK" valdes priekšsēdētājs Māris Dimants norādīja, ka

projekts būs sarežģīts un meteoroloģisko apstākļu dēļ arī izaicinājumu pilns, taču pārbūves rezultātā aizsargdambis būs ne vien drošs, bet arī vizuāli pievilcīgs.

Būvdarbus plānots sākt tuvāko divu nedēļu laikā, un tie norisināsies vairākos posmos vienlaicīgi. Lielākais darbu apjoms paredzēts Daugavas kreisajā krastā 5,1 kilometra garumā.

No kopējām projekta attiecināmajām izmaksām 16 931 290 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 14 391 596 eiro, 1 898 347 eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums un 641 347 eiro – pašvaldības līdzfinansējums.

Firmas.lv informācija liecina, ka "Jēkabpils PMK" pieder Arnim Putniņam (50%), Vladislavam Skačko un Mārim Dimantam (katram pa 25%). 2022. gadā uzņēmums strādāja ar nepilnu 22 miljonu eiro apgrozījumu un aptuveni 19 000 eiro peļņu.

KONTEKSTS:

Šā gada janvārī Daugavā pie Jēkabpils sakrājās vižņi un sākās plūdi. Plūdos cieta pilsētas aizsargdambis, kas atsevišķās vietās tika izskalots un bija steidzami jālabo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti