Dienas ziņas

Valainis: Ekonomikas ministrijai jāuzņemas lielāka loma izaugsmes veicināšanā

Dienas ziņas

Saskaras ar pirmajiem izaicinājumiem mācībās tikai latviski

Bērnu slimnīcā svin spāru svētkus

Bērnu slimnīcas topošajā Ambulatorajā centrā gadā varētu sniegt pat pusmiljonu konsultāciju

Bērniem ārstēties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) no nākamā gada vasaras kļūs patīkamāk, tā pirmdien, 2. oktobrī, atzīmēja slimnīcas ārsti, svinot topošā Neatliekamās medicīniskās palīdzības centra un Ambulatorā veselības centra spāru svētkus. Uz jauno māju pārcelsies virkne dažādu ārstu, tādējādi palīdzēt bērniem varēs operatīvāk.

Bērnu slimnīcas 124. gadadienā pirmdien notika spāru svētki topošajai ēkai, kurā atradīsies neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un daudz dažādu citu ārstu, kas palīdzēs bērniem ārstēties. Tagad speciālisti darbojas atsevišķās ēkās un tas gan apgrūtina ārstiem darbu, gan arī vecākiem un bērniem ir papildu stress – kur iet, kur ir speciālists, jāiet no vienas mājas ārā, otrā iekšā.

Paredzams, ka jau nākamajā vasarā, piemēram, acu ārsti, endokrinologi, sirds ārsti, ķirurgi un alergologi atradīsies vienā centrā.

Tagad Ambulatorais centrs gadā sniedz aptuveni 400 tūkstošus konsultāciju. Tātad dienā – vairāk nekā tūkstoti. Savukārt jaunajā centrā gadā varēs sniegt līdz pat pusmiljonam konsultāciju, norādīja topošā Ambulatorā veselības centra vadītāja Irina Ošeniece, pieļaujot, ka to izdosies sasniegt turpmākajos gados.

Irina Ošeniece
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

"Mēs gribam izveidot, vismaz mums tāds ir koncepts, ka bērniņam pat nebūs nojausmas, ka viņš ir ienācis veselības iestādē. Viss būs krāsās, dizainā, rotaļās, navigācijās.

Šobrīd mūsu galvenā ārstu mītne ir vienā ēkā, tad viņi iet uz tām četrām, piecām sadaļām, kas nav savienotas. Bieži vien ārstiem ir jāpārvietojas pa āru. Šī ēka būs savienota ar ārstu lielo mītni. Ērtāk, skaistāk būs aprīkoti paši kabineti," pastāstīja Ošeniece.

Arī no būvniecības viedokļa darbi ritot uz priekšu – pirms pusgada lielos darbus tikai sāka, bet šodien jau atzīmē spāru svētkus.

Ēkas galvenais būvnieks vērtēja, ka darbi rit pēc plāna un pacientu uzņemšana varētu sākties nākamā gada pirmajā pusē. Šobrīd ēkā tiek izbūvēta inženierkomunikācija — kanalizācija, ventilācija, elektrība.

"Šobrīd mums ir pagaidu telpas, kur mēs esam izvietoti divās dažādās slimnīcas pusēs, jo nevaram satilpināt visus pacientus vienā vietā," sacīja Neatliekamā medicīnas centra vadītājs Marks Ronis.

Ambulatorie speciālisti būs sadalīti pa zonām, un pacienti varēs saņemt visa veida palīdzību. Te būs arī iespēja pacientiem palikt kopā ar ģimenes locekļiem, jo bērnu veselību un atveseļošanos ietekmē arī viņu drošības sajūta. Jauno ēku veido tā, lai labi un ērti tajā justos gan pacienti, gan arī darbinieki.

"Tieši tādu vidi mēs šeit vēlamies izveidot, kas palīdz pacientiem gan pārvarēt bailes, aizmirst satraukumu, motivē darbiniekus strādāt kopā, strādāt priecīgu prātu un nodrošināt labāku atveseļošanās procesu," norādīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Arī slimnīcā uzrunātie bērnu vecāki vai radinieki pauda prieku par pārmaiņām.

Vecāki par BKUS
00:00 / 01:21
Lejuplādēt

"Visas tās nenormālās rindas... It kā stāsta, ka bērniem ir bezmaksas medicīna, bet tā jau patiesībā nav. Tā ka es tikai atbalstu un priecājos par to, ka varbūt būs kaut kādas pārmaiņas," sacīja Annija.

"Domāju, ja atvērtos šāds lielisks centrs, tad rindas nebūtu tik garas un ietaupītu arī laiku. Tāpēc esam priecīgi. Apsveicam," teica slimnīcas apmeklētāja Olga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti