Dienas ziņas

Zināms jaunās valdības sastāvs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā grafiti zīmējumi piesaista tūristus

Liepājā grafiti zīmējumi piesaista tūristus

Pateicoties sienu gleznojumiem uz ēku sienām, Liepājā kļūst par tūristu vēl iecienītāku galamērķi. Viņi dodas apskatīt ne tikai pasaulē pazīstamā grafiti mākslinieka Ozmo sienas gleznojumu "Sirēna, vējš, jūra un brīvība", bet arī citus darbus, kas nu jau veido īpašu tūrisma maršrutu, kas tagad papildināts ar vēl vairākiem objektiem.   

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas audzēkne, vidusskolniece Tīna Bule jau sen vēlējās padarīt krāšņāku savu pilsētu, tāpēc viņai radās ideja par sienu apgleznojumiem.

Grafiti zīmējums Liepājā
Grafiti zīmējums Liepājā

"Ir tik daudz ēku, kas ir apzīmētas ar flakoniņiem, un es domāju – cilvēki tiešām grib zīmēt, viņiem patīk to darīt. Un es nodomāju, kāpēc viņiem nevarētu to ļaut un ka ir jātaisa grafiti festivāls," stāstīja Tīna Bule.

Šonedēļ viņas ideja par festivālu īstenojās, piedaloties trim grafiti māksliniekiem no Rīgas. Gleznojumi tapa uz katlumāju sienām.

SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons atzina, ka "Karostas un Tosmares rajonā šīs ēkas bija iecienījuši dažādi krāsotāji, mums bija dažādi zīmējumi bez rakstura, bez formas, un jebkurā gadījumā mēs to ikdienā dabūjām novērst".

"Un no teritorijas iežogošanas ar žogu, tajā pašā laikā signalizāciju arī uzlikām, beidzot nonācām pie tā, ka šīs ēkas kaut kā vajadzētu atdzīvināt," stāstīja Jansons.

Mākslinieku uzdevums bija izveidot darbus par klimata neitralitāti.

"Te attēlota ir pilsēta, apzaļumota pilsēta ar vēja ģeneratoriem un ar enerģiju, kas nāk no saules, no vēja, kur netiek izmantotas kaut kādas degvielas, gāzes un visas pārējās emisijas," par savu darbu stāstīja grafiti mākslinieks Rinalds Vanadziņš ("Hawk").

"Mana darba ideja ir miera pūķis, kas simbolizē dabu un harmoniju, un tāpēc viņš tur mierīgi dzer savu tēju – rīta tasi vai vakara tasi. Viņš ir tā kā dabas simbols, tāpēc viņš ir zaļš," sava darba ideju skaidroja grafiti māksliniece Jevgeņija Bikti.

Grafiti zīmējums Liepājā
Grafiti zīmējums Liepājā

Bet grafiti mākslinieks Haralds Dravnieks atklāja, ka uzreiz iedomājās "vēja ģeneratorus pie jūras, un padomāju arī par to, kas man ar to asociējas, un tie ir solārie paneļi, un tad iedomājos brīvību, vēju, kaijas, jūru un tādu zaļo dzīvi".

Liepāja ir viens no labajiem piemēriem ielu mākslas attīstībā. Šeit apskatāms arī pasaulē pazīstamā grafiti mākslinieka Ozmo sienas gleznojums "Sirēna, vējš, jūra un brīvība", kas  pat iekļauts pasaulē lielākās pilsētu mākslas kopienas "Street Art Cities" 100 labāko gleznojumu topā.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja valdes locekle Sintija Pusaudze norādīja, ka "līdz ar lielformāta sienu gleznojumu pieaugumu mēs izveidojām pilsētā maršrutu, kas tā arī saucas – "maršruts pa sienu gleznojumiem"".

Tomēr ne visi zīmējumi vai gleznojumi uz ēku sienām uzskatāmi par mākslas darbiem, un par šādām darbībām arī draud atbildība likuma priekšā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti