Valsts prezidenta amata pretendente Pinto pievienojusies partijai «Progresīvie»

Publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto, kas nesenajās Valsts prezidenta vēlēšanās kā bezpartejiska, bet partijas "Progresīvie" atbalstīta kandidāte pretendēja uz valsts galvas posteni, tagad ir oficiāli pievienojusies partijai "Progresīvie" un būs partijas domes vadītāja vietniece.

"Pievienojos "Progresīvie" un tās domes vadības komandai, lai turpinātu Latvijā iestāties par vērtībām, ko uzsvēru kandidējot uz Valsts prezidentes amatu," sociālajos tīklos vēsta Pinto.

"Sadarbība ar "Progresīvajiem" kandidēšanas laikā mani izšķirīgi pārliecināja, ka šis ir godprātīgs, jauneklīgs un enerģisks politisks spēks, kam ir pa spēkam veidot šīs tik vajadzīgās pārmaiņas un vienlaikus uzturēt Latvijas drošo ģeopolitisko kursu."

Ārzemju latviešu kopienā aktīvā Pinto jau agrāk bijusi partijas "Progresīvie" ziedotāja.

"Progresīvie" izvirzīja viņas kandidatūru Valsts prezidenta amatam. 31. maijā notikušajās vēlēšanās Pinto pirmajās divās kārtās saņēma 10 balsis un izstājās no turpmākās cīņas; par Valsts prezidentu tika ievēlēts "Jaunās Vienotības" izvirzītais Edgars Rinkēvičs.

"Progresīvie" sestdien paziņoja, ka līdztekus partijas valdei turpmāk darbosies arī partijas dome, kas pārraudzīs partijas politisko darbību un rūpēsies par to, lai nodrošinātu plašāku biedru iesaisti partijas darbā.

Domē ietilpst visi partijas valdes locekļi, Saeimas un pašvaldību deputāti, deleģēti pārstāvji no partijas nodaļām un citi.

Par domes priekšsēdētāju ievēlēts Smiltenes novada domes deputāts Ervins Labanovskis, savukārt Pinto būs viņa vietniece.

Saeimā partiju "Progresīvie" pārstāv desmit deputāti, savukārt 11 deputāti ir Rīgas domē "Par!/ Progresīvie" frakcijā. Partijai ir deputāti arī Smiltenē, Rēzeknē, Alūksnes un Ventspils domē.

Saskaņā ar jaunākās SKDS aptaujas datiem "Progresīvie" ierindojas populārāko partiju pirmajā trijniekā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti