Panorāma

Grib izvairīties no Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

Panorāma

Panorāma

Partiju reitingi: Saeimā iekļūtu astoņas partijas

Partiju reitingi: līderos – «Jaunā Vienotība», «Latvija pirmajā vietā» izvirzās otrajā vietā

Jūnijā populārākās partijas godu saglabāja "Jaunā Vienotība", kuras reitings kāpa un jūnijā par to bija gatavi balsot 11,5% iedzīvotāju. Otrajā vietā pakāpusies partija "Latvija pirmajā vietā", kurai arī popularitāte pieaugusi – pat par 1,7 procentpunktu – un par kuru jūnijā balsotu katrs desmitais, liecina pēc LTV pasūtījuma veiktā SKDS aptauja.

Trešajā vietā partija ar vislielāko mēneša reitinga pieaugumu – "Progresīvie". Iepriekš par to balsot bija gatavi 6,5% iedzīvotāju, bet tagad jau 9%.

Lielākais kritums šobrīd ceturtajā vietā esošajai Zaļo un Zemnieku savienībai – pirms mēneša par to balsot bija gatavi gandrīz 9% vēlētāju, šobrīd – 7,5%.

Nacionālās apvienības reitings ir 6,6% un neliels kāpums, "Apvienotajam sarakstam" jau otro mēnesi stabili 5,8% aptaujāto atbalsts.

0,4 procentpunktu kritums "Stabilitātei!" un šobrīd 5% gatavi par šo partiju balsot.

Iepriekšējās vēlēšanās Saeimā neiekļuvušajai "Saskaņai" 4,2% reitings un neliels kāpums mēneša laikā.

Pārējām partijām ir mazāk nekā 2% potenciālo vēlētāju atbalsts.

"Suverēnajai varai" – 1,4%, "Latvijas attīstībai" – 1,3%, Konservatīvajiem – 1%, "Par!" – 0,9%, Latvijas Krievu savienības un Centra partijas savienībai – 0,7 %, bet "Platformai 21" –  0,5% aptaujāto atbalsts.

Bet kuras partijas iekļūtu Saeimā, ja vēlēšanas notiktu šobrīd? Pēc SKDS aprēķiniem, ņemot vērā arī aptaujāto apņēmību balsot, 5% barjeru pārvarētu astoņas partijas. Līderos – "Jaunā Vienotība", otrajā vietā – "Progresīvie", trešie – "Latvija pirmajā vietā". Šīs partijas apmainījušas vietām – "Progresīvo" potenciālie vēlētāji pauduši lielāku motivāciju piedalīties vēlēšanās. Saeimā iekļūtu arī ZZS, Nacionālā apvienība, "Apvienotais saraksts" un "Stabilitātei!". Kā pēdējā pāri 5% barjerai šajās aplēsēs tiek "Saskaņa".

KONTEKSTS:

Maijā vislielākais popularitātes kritums bija partiju apvienībai "Apvienotais saraksts", bet populārākais politiskais spēks bija "Jaunā Vienotība", savukārt trešo vietu saglabāja "Latvija pirmajā vietā".

"Latvija pirmajā vietā" straujo reitingu kāpumu skaidroja ar pieaugošo sabiedrības neapmierinātību. "Jaunā Vienotība" ilgstoši atrodas stabilā līderpozīcijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti