Partija «Saskaņa» rosina CVK sākt parakstu vākšanu par tautas vēlētu prezidentu

Partija "Saskaņa" ceturtdien, 1. jūnijā, iesniedza Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) likumprojektu par tiešām prezidenta vēlēšanām, iniciatīva ir pieņemta izskatīšanai, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā.

CVK 45 dienu laikā ir jāpieņem lēmums, vai reģistrēt likumprojektu vai noteikt termiņu konstatēto trūkumu novēršanai, vai arī atteikt likumprojekta reģistrāciju, ja iniciatīvas grupa neatbilst likumā noteiktajam vai iniciatīva pēc formas vai satura nav pilnībā izstrādāta.

Ja likumprojektu reģistrēs, nākamajā dienā pēc CVK lēmuma sāks parakstu vākšanu.

Tajā varēs piedalīties balsstiesīgie Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma, un tā ilgs 12 mēnešus no dienas, kad iniciatīva tika reģistrēta CVK.

Lai likumprojekts tiktu iesniegts Saeimā, tas jāparaksta 1/10 daļai balsstiesīgo pilsoņu, kas šajā gadījumā būs 154 241 iedzīvotājs.

"Saskaņa" iepriekš norādījusi, ka Valsts prezidenta amats nedrīkst būt politiskā tirgus priekšmets un iedzīvotājiem ir jābūt tiesībām patstāvīgi izvēlēties vispiemērotāko cilvēku, autoritāti, kas spēs efektīvi vadīt valsti.

Satversmes 2. panta gars un burts noteic, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, un tautas vēlēts Valsts prezidents atgriezīs sabiedrībai interesi par politiku un pārliecību, ka tauta ir noteicēja savā valstī, paudusi partija.

KONTEKSTS:

Latvijā Valsts prezidentu atklātā balsojumā vēlē Saeima, un prezidenta amata kandidātam jāiegūst vismaz 51 deputāta atbalsts.

31. maijā notikušajās Valsts prezidenta vēlēšanās uzvarēja "Jaunās Vienotības" izvirzītais kandidāts – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"), kurš amatā stāsies 8. jūlijā, nomainot līdzšinējo prezidentu Egilu Levitu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti