Rīta Panorāma

Intervija ar Ilmāru Mežu

Rīta Panorāma

Intervija ar Renāru Zaļo

Intervija ar Ievu Jaunzemi

VID vadītāja: Nodokļu parādnieku bravūra jāmazina un saistības jānokārto

Cilvēkiem, kuri bravurīgi paziņo, ka nemaksās nodokļu parādus, vajadzētu šo bravūru mazināt un nokārtot saistības, jo Valsts ieņēmumu dienests atradīs iespēju piespiest samaksāt šos parādus, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme.

Viņa atzina, ka vēl ir cilvēki, kuri nav samaksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādu, kas izveidojās pēc nodokļu reformas.

Jaunzeme iesaka visiem ieskatīties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kur ir informācija par parādu, ja tāds ir, un to nomaksas grafiku. 

Viņa norādīja, ka tiem, kas neliekas ne zinis, “būs nepatīkamas situācijas, ja atnāks tiesu izpildītājs, tad būs “Facebook” ieraksts, ka VID ir slikts”; bet nodokļi ir jāmaksā. 

Jaunzeme atgādināja, ka VID vairākas reizes uzrunā parādniekus, gan EDS, gan rakstot vēstules, gan atgādinot par to publiski, un cilvēks, kuram ir algots darbs, nevar domāt, ka uz viņu tas neatteicas.  

“Šaubos, ka ir kāda sabiedrība, kur tas nav apspriests”, un, ja kāds bravurīgi saka, ka nodokļus nemaksās, valsts atradīs iespēju piespiest nomaksāt, “šo bravūru vajadzētu mazināt un nokārtot saistības”, uzsvēra Jaunzeme.  

Viņa atklāja - kādiem pieciem cilvēkiem parāds ir vairāk nekā 10 000 eiro, un šie cilvēki pagaidām ar VID nav kontaktējušies.     

KONTEKSTS:

Pērn plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja fakts, ka izmainītās nodokļu sistēmas dēļ daudzi iedzīvotāji bija palikuši parādā valstij. Pēc nodokļu reformas iedzīvotājiem izveidojās nodokļu starpība saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu vai progresīvās nodokļa likmes dēļ.  

No visām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) līdz 16.jūnijam iesniegtajām gada ienākumu deklarācijām par 2018.gadu nodokļa parāds bija izveidojies 167 538 deklarāciju iesniedzējiem jeb 19,1%, un kopējā nodokļu parāda summa bija 39,5 miljoni eiro.

 VID solīja neatprasīt parādus līdz 5 eiro. Bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parāda samaksas termiņu līdz 2020. gada decembrim pagarināja mazo un vidējo algu saņēmējiem, kuriem nav bijuši lieli ienākumi un kuri nenodarbojās ar saimniecisko darbību. Savukārt lielāko ienākumu guvušajiem nodokļa piemaksa bija jāsamaksā līdz 2019.gada beigām, vai arī jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā, lai problēmu gadījumos meklētu individuālu risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt