Sadaļas Sadaļas

Pārkāpumus konstatē 83% pārbaužu pie maksātnespējas administratoriem

Šī gada pirmajos sešos mēnešos veiktās pārbaudes maksātnespējas administratoru prakses vietās rāda satraucošu ainu - 83% pārbaužu konstatēti pārkāpumi.

Šomēnes darbu sākušā Maksātnespējas kontroles dienesta direktores pienākumu izpildītāja Baiba Banga sacīja, ka par vairākiem gadījumiem ziņots tiesībsargājošajām iestādē.

Šobrīd vēl notiek pārbaude par konstatētajām tehniskajām problēmām tā dēvētajā maksātnespējas administratoru rindā.

Baiba Banga: Par maksātnespējas administratoru pārbaudēmZane Mače

Kopumā notika 32 pārbaudes, un vairākos gadījumos par administratoru darbību sniegti negatīvi atzinumi.

Trīs gadījumos pārbaudītāji vērsušies ar iesniegumu policijā un divos gadījumos – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, pastāstīja Banga. Tāpat ir sniegti pieteikumi tiesā par administratora atcelšanu no konkrēta maksātnespējas procesa.

Latvijā ir tipiski, ka ir maksātnespējas procesos ir ļoti lielas izmaksas, un vislielākā problēma ir ar izmaksu pamatojošo dokumentu vai nu vispār neesamību, vai ārkārtīgi zemā kvalitāte, kas nepierāda to, ka izmaksas vispār ir veiktas, norādīja Banga.

Rezultātā sanāk, ka maksātnespējas process notiek tāpēc, lai varētu nosegt ārkārtīgi lielas izmaksas, sacīja Banga,

“Tāpat konstatēts, ka ļoti bieži procesos par speciālistiem tiek pieaicināti ar administratoru saistītie cilvēki, kas arī rada aizdomas, ko mēs arī pētām vairāk,” sacīja Banga.

Ņemot vērā konstatēto, dienests organizē “administratoriem informatīvus pasākumus, lai informētu viņus par to, kas, mūsuprāt, tiek darīts nepareizi, lai nākotnē izvairītos no šādiem gadījumiem”, norādīja Banga.

No 1. jūlija spēkā stājas likuma grozījumi, lai efektivizētu esošo kārtību un strīdus par tiesībām kreditoru prasījumu atzīšanas procesā izskatītu paātrinātā un vienkāršotā civilprocesā. Grozījumos arī mainīts Maksātnespējas administrācijas nosaukumus, kuru turpmāk sauks Maksātnespējas kontroles dienests, vēstīja LETA.

Iecerēts, ka likumu izmaiņas galvenokārt paātrinās to gadījumu atrisināšanu, kad nevienai no pusēm nav šaubu par strīda esamību, taču tā izskatīšanai ir nepieciešama tiesas iesaiste. Vienlaikus tiesai joprojām būs tiesības konstatēt, ka pastāv strīds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt