Rīta Panorāma

Intervija ar LMT viceprezidentu Ingmāru Pūķi

Rīta Panorāma

Intervija ar Andreju Bulu

Intervija ar NVA direktori Evitu Simsoni

Nodarbinātības aģentūras vadītāja: Darba tirgus izaicinājums – iekšējā mobilitāte

Latvijas darba tirgus lielākais izaicinājums šobrīd ir iekšējā mobilitāte, LTV “Rīta panorāmā” pauda Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Pašlaik vidējais bezdarba līmenis valstī ir 6,4%, kas ir tuvu pirmskrīzes līmenim, kad zemākais bezdarba rādītājs bija fiksēts 2008.gadā – zem 5%, pastāstīja Simsone.

Taču Latvijā aizvien ir izteiktas reģionālās atšķirības, piemēram, Rīgā bezdarba līmenis ir 4,5%, bet Latgalē – 14,7%, kas skaidrojams ar zemāku ekonomisko aktivitāti reģionā.

Latvijas lielākais izaicinājums ir iekšējā migrācija, jo cilvēki nav gatavi doties strādāt kaut kur tālāk no dzīvesvietas, norādīja Simsone.

Viņa sacīja, ka tas ir zināmā mērā latviešu fenomens, ka viņi nevēlas pamest savas mājas, bet, protams, nereti ir citi šķēršļi, piemēram, ja atalgojums ir neliels, tad ceļa vai mājokļa īres izdevumi ir nesamērīgi.   

Tam var palīdzēt mobilitātes programma, kas sniedz bezdarbniekiem, kuri atrod darbu tālu no mājām, atbalstu ceļa vai mājokļa izdevumiem, atgādināja Simsone.

Tajā pašā laikā viņa norādīja, ka darbaspēka trūkums arī rada spiedienu uz darbadevējiem palielināt algas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti