Mazie tirgotāji varēs apkalpot klientus pa vienam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Veikaliņiem, kuru platība ir mazāka nekā valdības noteiktie minimālie 10 kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju, nebūs jāslēdz durvis un tie varēs turpināt apkalpot klientus pa vienam, Rus.LSM.lv apliecināja valdības pārstāvis Reinis Grāvītis.

Viņš skaidroja, ka darba dienās varēs strādāt visi tirgotāji, tajā skaitā arī pašas mazākās bodītes.

Grāvītis norādīja, ka veikalos var atrasties viens apmeklētājs uz 10 kvadrātmetriem, bet, ja tirdzniecības vietas kopējā platība ir mazāka par 10 kvadrātmetriem, tā varēs turpināt strādāt, bet iekšā varēs atrasties tikai viens klients.

Paziņojumam par maksimālo pircēju skaitu, kuri drīkst vienlaicīgi atrasties veikalā, jābūt redzamā vietā pie ieejas, paredz jaunās prasības Covid-19 ierobežošanai noteiktās ārkārtējās situācijas laikā. 

Visi veikali un tirdzniecības centri darba dienās strādās kā parasti, bet brīvdienās un svētku dienās drīkstēs pārdot tikai pirmās nepieciešamības preces – zāles, pārtiku, higiēnas preces un degvielu, savukārt alkoholu un tabakas izstrādājumus brīvdienās pārdot aizliegts.  

 KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteikusi ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1.decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī –  jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti