«Kredītinformācijas birojs»: Katram otrajam Latvijas iedzīvotājam ir kredīts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pašlaik 550 611 Latvijas privātpersonām ir fiksētas kredītsaistības, liecina “Kredītinformācijas birojs" (KIB) datu apmaiņas sistēma. Saskaņā ar Statistikas pārvaldes datiem kopumā Latvijā ir 980 tūkstoši ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

“Kredītinformācijas birojs" informēja, ka pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%. Pašlaik KIB datu arhīvs satur ierakstus par 899 tūkstoš aktīviem privātpersonu līgumiem, 290 tūkstoši privātpersonu kavē kādas no savām saistībām.

“Privātpersonu līgumsaistību skaitā ietilpst arī tādas, kuras netiek kavētas, taču

kavēto saistību apjoms privātpersonām ir ievērojams: šobrīd ir 110 tūkstoši kavētu līgumu un 180 tūkstoši kavētu rēķinu – par apsaimniekošanu, elektrību, atkritumu izvešanu.

AS “Kredītinformācijas birojs" ir pirmais licencētais kredītinformācijas birojs Latvijā. Tā dibinātāji ir “Creditinfo”.

Tas nozīmē, ka praktiski katram otrajam Latvijas iedzīvotājam ir kāds parāds," uzsver “Kredītinformācijas biroja" komercdirektors Intars Miķelsons.

Saskaņā ar KIB datiem 73 tūkstoši jeb katra devītā privātpersona (13%) kavē savus maksājumus licencētiem kreditētājiem. Savukārt 128 tūkstošiem privātpersonu ir kavēti rēķini uzņēmumiem, kuri nav licencēti kreditētāji. Ne visi šie kavētāji abos sektoros pārklājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti