Autoratlīdzību saņēmējiem nākamgad saglabāsies līdzšinējā nodokļu nomaksas kārtība

2023. gadā autoratlīdzību saņēmējiem tiks saglabāta līdzšinējā nodokļu nomaksas kārtība, paredz Saeimā ceturtdien, 1. decembrī, steidzamības kārtībā pieņemtie grozījumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā.

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, grozījumi noteic, ka vēl līdz nākamā gada beigām autoratlīdzību saņēmēji varēs nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēji un nodokļus – iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas – par viņiem tāpat kā līdz šim nomaksās autoratlīdzības izmaksātājs. Iepriekš bija noteikts, ka no 2023. gada autoratlīdzību saņēmējiem jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējiem un pašiem jāveic nodokļu nomaksa.

Izmaiņas likumā rosinātas saistībā ar saimnieciskās darbības ieņēmumu konta izmantošanu autoratlīdzību saņēmējiem, anotācijā norādījuši grozījumu autori.   

Saistītus grozījumus Saeima šodien pieņēma arī likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu".

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

KONTEKSTS:

2021. gada jūlijā kā pārejas modelis uz citu regulējumu tika ieviesta jauna nodokļu ieturēšanas kārtība tiem autoratlīdzību saņēmējiem, kas nav reģistrējušies kā saimnieciskās darbības veicēji. Sākotnēji bija plānots, ka šo autoratlīdzību modeli likvidēs 2022. gadā, taču tas vairākas reizes ticis pārcelts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti