Ziemeļkorejas mediji pirmo reizi 20 dienu laikā ziņo par Kima Čenuna dalību publiskā pasākumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ziemeļkorejas mediji apgalvo, ka valsts vadītājs Kims Čenuns ir parādījies sabiedrībā pirmo reizi 20 dienu laikā. Viņa mīklainās prombūtnes laikā ārvalstu medijos izskanēja dažādas versijas par to, kas varētu būt noticis ar gados jauno Ziemeļkorejas diktatoru.

Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns atkal redzēts sabiedrībā
00:00 / 02:36
Lejuplādēt

Komunistiskās Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA ziņo, ka valsts vadītājs Kims Čenuns piektdien, 1. maijā, svinīgi atklājis jaunu mēslojuma ražotni netālu no galvaspilsētas Phenjanas. Medijs arī izplatīja fotoattēlu, kurā Kims Čenuns redzams, pārgriežot sarkanu lenti. Klātesošie esot uzgavilējuši vadonim, kuru pavadīja vairākas augsta līmeņa amatpersonas. Kims Čenuns jaunās rūpnīcas vadītājus un strādniekus uzslavēja par viņu pienesumu valsts ķīmiskās rūpniecības un pārtikas ražošanas attīstībā, vēsta KCNA.

Šīs informācijas ticamību ir grūti pārbaudīt, jo Ziemeļkorejā ir atļauts strādāt tikai atsevišķiem ārvalstu medijiem, kurus stingri uzrauga vietējie drošības dienesti.

Ja Ziemeļkorejas ziņu aģentūras izplatītā informācija ir patiesa, tad tā bija Kima Čenuna pirmā parādīšanās plašākā sabiedrībā kopš 11. aprīļa. Toreiz viņš piedalījās valdības sanāksmē, ko pārraidīja nacionālā televīzija. Pēc tam viņš gandrīz trīs nedēļas nebija manīts. Ziemeļkorejas vadītājs neapmeklēja arī pasākumus par godu sava vectēva un valsts dibinātāja Kima Irsena dzimšanas dienai 15. aprīlī. Tā notika pirmo reizi kopš Kima Čenuna stāšanās amatā 2011. gadā.

Kima Irsena dzimšanas dienu uzskata par Ziemeļkorejas nozīmīgākajiem svētkiem, tāpēc Kima Čenuna nepiedalīšanos svinībās ārvalstīs uzlūkoja kā zīmi, ka 36 gadus vecajam diktatoram ir nopietnas veselības problēmas.

Pēdējo nedēļu laikā ir izskanējušas visdažādākās versijas par to, kāpēc Kims Čenuns pazuda no sabiedrības acīm. Mediji ziņoja, ka Ziemeļkorejas līderim ir veikta nopietna sirds operācija, pēc kuras viņa veselības stāvoklis esot ļoti smags. Bija arī minējumi, ka valsts vadītājs ir izolējies, jo baidās saslimt ar koronavīrusa izraisīto Covid-19, lai gan Ziemeļkorejas valdība joprojām apgalvo, ka valstī nav reģistrēts neviens vīrusa inficētais. Izskanēja arī spekulācijas, ka Kims Čenuns ir miris un režīms jau izraugoties viņa pēcteci.

Dienvidkoreja un ASV, kuru izlūkdienesti ļoti uzmanīgi seko līdzi notiekošajam Ziemeļkorejā, norādīja, ka to rīcībā neesot pierādījumu, kas apliecinātu medijos izskanējušos pieņēmumus par Kima Čenuna prombūtnes iemesliem.

Arī Ziemeļkorejas tuvākā sabiedrotā Ķīna apgalvo, ka izskanējušās ziņas par Kima Čenuna veselības problēmām nav taisnība.

Šī nebija pirmā reize, kad Kims Čenuns uz ilgāku laiku pazuda no sabiedrības acīm. 2014. gada rudenī viņš nozuda uz 40 dienām. Pēc tam viņš bija redzams, pārvietojamies ar spieķa palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti